Võta osa digitaalsest Euroopa päevast!

9. mai on Euroopa päev ja tänavu toimub see digitaalselt! Euroopa Komisjoni esindus Eestis ja Euroopa Parlamendi Büroo pakuvad vahvat programmi, oma panuse annab ka Prantsuse Instituut!

 

“Minu Euroopa” digimäng 9. mail

Euroopa päeval, 9. mail saab oma teadmised proovile panna vahvas e-viktoriinis “Minu Euroopa”!

Mängija läbib Euroopa, vastates riikide kohta käivatele valikvastustega küsimustele. Küsimusi on ajaloost, huvitavatest objektidest, kultuurisündmustest, tuntud inimestest ja rahvuslikest lemmiktoitudest. Muidugi on küsimusi ka Prantsusmaa kohta, selle eest kandis hoolt Prantsuse Instituut. 😉

Mängu läbijate vahel läheb loosi 7×200€ Estraveli kinkekaarte. Klasside arvestuses läheb loosi 600€ väärtuses klassiekskursioon.

Loe lähemalt ja osale

 

Telemäng “Eesti mäng. Euroopa eri”

Koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga jõuab televaatajateni populaarse suvesaate “Eesti mäng”, mis on sel korral pühendatud Euroopa teemadele ning kannab nime “Eesti mäng. Euroopa eri”. Saade jõuab eesti keeles ETV ekraanile alates 6. maist ning vene keeles ETV+ kanalisse alates 24. aprillist. Mõlemad finaalid on eetris Euroopa päeva, 9. mai õhtul.

Loe edasi

 

Euroopa muinasjutud

Muinas- ja rahvajutud on oluline rahvuskultuuri osa ja rahvuse väärtuste kandja. Tänavuse Euroopa päeva eel, 29. aprillist kuni 8. maini loeb näitleja Karl Robert Saaremäe Instagramis @karlrobert.saaremae ja @euroopakomisjon iga päev ette ühe Euroopa Liidu liikmesriigi muinasjutu, mis Euroopa kultuurid ja ajaloo kõigile lähemale toovad. Prantsuse muinasjuttu “Tuhkatriinu” saab kuulata siin!

 

#MinuEuroopa videojutud sotsiaalmeedias

Kultuuriinimesed ja tuntud mõtlejad ning Eesti ja Euroopa poliitikud räägivad sotsiaalmeedia lühiklippides Euroopa päevast ja eurooplusest laiemalt praeguse keerulise olukorra taustal. Klipid on leitavad sotsiaalmeedias teemaviitega #minueuroopa.

 

Prantsuse Instituudi virtuaalne keelekohvik 6. mail on Euroopa-teemaline

Euroopa tuleb jutuks ka virtuaalses prantsuse keele kohvikus, mis toimub kolmapäeval, 6. mail kell 16.00.  Osalemine on tasuta!

Keelekohviku eesmärk on veeta tunnike mõnusas seltskonnas prantsuse keelt praktiseerides. Ükskõik, kus te ka ei asuks – lööge meiega kampa! Prantsuse Instituudi tiim ja ootab teid arvutiekraanil. 🙂

Täpsem info ja registreerimine

 

Veebiseminar “Euroopa otsustavad hetked”

8. mail kell 11.30-13.00 toimub otseülekandes arutelu Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi ja Euroopa Komisjoni juhtiva asepresidendi Frans Timmermansiga. Veebiseminar  on inglise keeles, kuid soovi korral on arutelu võimalik kuulata ka eestikeelse sünkroontõlkega. Seminarile saab registreerida 6. maini.

Info ja registreerimine

 

Euroopa päevale pühendatud e-loengud

Teaduskooli e-loeng koostöös Euroopa Parlamendiga

  • 6.mail kell 11.00. TÜ ajaloo ja arheoloogia instituudi lektor Kaarel Piirimäe “Euroopa ühendamine ja globaalsed kriisid”. Vaata siin

Tagasi Kooli e-tunnid

 

  • Mis on Euroopa päev?

Euroopa päeva tähistatakse 9. mail. Sel päeval 1950. aastal pidas Prantsusmaa välisminister Robert Schuman Pariisis kõne, kus esitas idee asuda Euroopas tegema uut liiki poliitilist koostööd, mis muudaks sõja Euroopa rahvaste vahel mõeldamatuks. Ta nägi ette institutsiooni loomist, mis ühendaks ning juhiks söe- ja terasetootmist Euroopas. Vähem kui aasta pärast kirjutatigi alla organisatsiooni asutamislepingule ning algas Euroopa riikide majanduslik ja poliitiline lõimumine. Schumani ettepanekut peetakse praeguse Euroopa Liidu alguseks.

Loe artiklit teises keeles: Français,

Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Seoses eriolukorra lõppemisega võivad individuaaltunnid alates mai lõpust Prantsuse Instituudis soovi korral kohapeal jätkuda. - Prantsuse Instituut töötab praegu välja tunniplaani...

Loe edasi