Raamatuesitlus: Virginie Despentes “Vernon Subutex 2”

Eesti Kaasaegse Kunsti muuseumi aed

1. oktoober 2020

Põhja pst 35, Tallinn

KOHTADE ARV ON TÄIS JA REGISTREERIMINE LÕPPENUD!

Virginie Despentes’i Subutexi-triloogia teise osa esitlus toimub reedel, 9. oktoobril kell 18.00 Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi aias. Katkendeid trükivärskest raamatust loeb tõlkija Maria Esko, tutvumisringi juhib ja muusikat valib fs – Indrek Mesikepp. Osalemisest palume eelnevalt teatada siin.

⇒ NB! Kui olete tõbine või kokku puutunud koroonaviirusesse nakatanuga, jääge palun koju! Hoidkem iseenda ja teiste tervist!

Palume siseruumis kanda maski.

 

Virginie Despentes “Vernon Subutex 2”

Tõlkinud Maria Esko, toimetanud Leena Tomasberg
Kunstnik Eiko Ojala
Varrak, 2020
varrak.ee/raamatud/vernon-subutex-2/

„Sa oled minu jaoks ikka ja alati täielik müstika – sa ei tee kunagi päris seda, mida oodatakse, aga lõpuks jääb ikka see mõte, et vedas, nii oligi parem,” ütleb Vernonile tema sõber, varalahkunud rokklaulja Alex Bleach iseendaga filmitud intervjuus, mis toob Subutexi-triloogia esimesest osast lugejale tuttavaks saanud tegelased viimaks kokku. Lisaks lindistusele närib neid ka mure tänavale sattunud Vernon Subutexi pärast, kes aga ei näe oma olukorda päris nii, nagu eeldada võiks. Tema ümber koondub värvikaid tegelasi kõikidest Pariisi kihtidest ja nurgatagustest – nii murtud kangelasi kui ka veendunud paariaid, elavaid, surnuid, vahepealseidki – ja ta paneb nad kõik tantsima.

Prantsusmaal kiiresti kultuslikku staatusesse tõusnud „Vernon Subutexi” triloogia esimene osa ilmus Maria Esko tõlkes 2019. aasta oktoobris. Raamat jättis õhku küsimusi nii peakangelase edasise saatuse, Alex Bleachi intervjuu salvestise, seda taga otsivate inimeste kui ka inimeseks olemise kohta üleüldiselt. Virginie Despentes’i triloogia teine osa vastab mõnele neist ja tekitab uusi, võib-olla valusamaidki küsimusi. 

Raamatuesitlus toimub reedel, 9. oktoobril kell 18.00 Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi aias (Põhja pst 35), sissepääs läbi kohviku. OSALEMISEST PALUME EELNEVALT TEATADA SIIN!

Kohapeal saab raamatut osta.

Toetavad Varrak, Prantsuse Instituut Eestis, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, EKKM-i kohvik.

Virginie Despentes Vernon Subutex 2

Peeter Langovitsi fotonäitus 90ndate alguse Pariisist TÜ kunstide keskuses

3. Mai 2021 / 18. Juuni 2021

Tartu Ülikooli kunstide keskuse galerii viimaseks näituseks jääb fotograaf Peeter Langovitsi „Tagasivaade – Pariis 1991, 1992”. Näitus on valminud koostöös Prantsuse Instituudiga ja pühendatud Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäevale (1921-2021). Eksponeeritud fotod...

Loe edasi

90ndadEest-Prantsuse diplomaatilised suhted 100FotograafiaNäitusPariisPeeter LangovitsTartuTartu ülikooli kunstide keskus

“Kodu ja rahu” Dokfoto Keskuses – Emmanuel Tussore, Anton Ivanov, Alexander Vasilyev

4. Detsember 2020 / 20. Juuni 2021

04.12.2020 - 20.06.2021 on Dokfoto Keskuses avatud näitus "Kodu ja rahu" Süüria sõja temaatikal, mis paneb kokku kõlama kolme kunstniku teosed. Nende seas on eksponeeritud prantsuse kunstniku Emmanuel Tussore'i Aleppo seebist modelleritud installatsioon. Näitust toetab Prantsus Instituut...

Loe edasi

Aleppo seepEmmanuel TussoreJuhan Kuusi Dokfoto KeskusKodu ja rahuNäitus