Raamatuesitlus: Virginie Despentes “Vernon Subutex 2”

Eesti Kaasaegse Kunsti muuseumi aed

1. oktoober 2020

Põhja pst 35, Tallinn

KOHTADE ARV ON TÄIS JA REGISTREERIMINE LÕPPENUD!

Virginie Despentes’i Subutexi-triloogia teise osa esitlus toimub reedel, 9. oktoobril kell 18.00 Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi aias. Katkendeid trükivärskest raamatust loeb tõlkija Maria Esko, tutvumisringi juhib ja muusikat valib fs – Indrek Mesikepp. Osalemisest palume eelnevalt teatada siin.

⇒ NB! Kui olete tõbine või kokku puutunud koroonaviirusesse nakatanuga, jääge palun koju! Hoidkem iseenda ja teiste tervist!

Palume siseruumis kanda maski.

 

Virginie Despentes “Vernon Subutex 2”

Tõlkinud Maria Esko, toimetanud Leena Tomasberg
Kunstnik Eiko Ojala
Varrak, 2020
varrak.ee/raamatud/vernon-subutex-2/

„Sa oled minu jaoks ikka ja alati täielik müstika – sa ei tee kunagi päris seda, mida oodatakse, aga lõpuks jääb ikka see mõte, et vedas, nii oligi parem,” ütleb Vernonile tema sõber, varalahkunud rokklaulja Alex Bleach iseendaga filmitud intervjuus, mis toob Subutexi-triloogia esimesest osast lugejale tuttavaks saanud tegelased viimaks kokku. Lisaks lindistusele närib neid ka mure tänavale sattunud Vernon Subutexi pärast, kes aga ei näe oma olukorda päris nii, nagu eeldada võiks. Tema ümber koondub värvikaid tegelasi kõikidest Pariisi kihtidest ja nurgatagustest – nii murtud kangelasi kui ka veendunud paariaid, elavaid, surnuid, vahepealseidki – ja ta paneb nad kõik tantsima.

Prantsusmaal kiiresti kultuslikku staatusesse tõusnud „Vernon Subutexi” triloogia esimene osa ilmus Maria Esko tõlkes 2019. aasta oktoobris. Raamat jättis õhku küsimusi nii peakangelase edasise saatuse, Alex Bleachi intervjuu salvestise, seda taga otsivate inimeste kui ka inimeseks olemise kohta üleüldiselt. Virginie Despentes’i triloogia teine osa vastab mõnele neist ja tekitab uusi, võib-olla valusamaidki küsimusi. 

Raamatuesitlus toimub reedel, 9. oktoobril kell 18.00 Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi aias (Põhja pst 35), sissepääs läbi kohviku. OSALEMISEST PALUME EELNEVALT TEATADA SIIN!

Kohapeal saab raamatut osta.

Toetavad Varrak, Prantsuse Instituut Eestis, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum, EKKM-i kohvik.

Virginie Despentes Vernon Subutex 2

7. Artishoki biennaal – Marc Leschelier

18. November 2020 / 6. Detsember 2020

7. Artishoki biennaali raames esitleb 25. novembril kell 18 enda teost "Must mört" prantsuse kunstnik Marc Leschelier. Esmaesitlus leiab aset Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35). Tegu on 10-päevasest kunstiteoste avamiste seeriast kaheksanda sündmusega. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Jean Arnaud’ isikunäitus “Servale”

21. November 2020 / 16. Veebruar 2021

Prantsuse kunstniku Jean Arnaud' isikunäitus on avatud Tartu Ülikoolis (Jakobi 2) 21.11.2020-16.02.2021. Näitusel kujutab kunstnik kaht kadunud puud, üht Eestis, teist Prantsusmaal, mille lugu on teda tugevalt mõjutanud. Näituse on korraldanud Sara Bédard-Goulet loomingu- ja teadusprojekti...

Loe edasi

Jean ArnaudNäitusTartu Ülikool