Velvet Revolution & Jaak Sooäär – Jõulujazz

Tallinn, Viljandi

3. November 2020 / 4. November 2020

Velvet Revolution on Saksa saksofonisti ja helilooja Daniel Erdmanni eriline loominguline kooslus, mille osalised on prantsuse viiulivirtuoos Théo Ceccaldi ja inglise vibrafonist Jim Hart. Aastalõputurneel antakse 16 kontserti Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. Trio külalisena liitub Eestis meie nimekas kitarrist Jaak Sooäär. Toetab Prantsuse Instituut Eestis.

 

Koosseisuga Velvet Revolution salvestas Erdmann 2016. aastal debüütalbumi “Short Moment of Zero G”, mis pälvis Saksamaal aasta plaadi auhinna. Trio teine album “Won’t Put No Flag Out” (2019) ilmus nagu eelminegi Ungari plaadifirma BMC alt. Ansambli nimi Velvet Revolution viitab Tšehhoslovakkia 1989. aasta vägivallatule riigipöördele. Sametrevolutsioon muusikute tõlgituses tähistab stiililist uuenemist, mis ei eita ajalugu, kuid eelistab uut progressiivset vormi.

Daniel Erdmann on Euroopa silmapaistvamaid jazzmuusikuid, kes toob aina uusi huvitavaid loomingulisi projekte kuulajateni. Eesti publikule sai saksofonist tuttavaks 15 aastat tagasi duoga Dessert Time, kus ta musitseeris koos Jaak Sooäärega. Eesti on tal südames, viimati kuulsime teda koosseisuga Das Kapital. Erdmanni tenorsaksofoni soe maalähedane tämber, mitmekülgne väljendusrikkus klaaridest meloodiatest keerukate modulatsioonide, värelevate abstraktsioonideni ja huumorikate seikadeni on iseloomulikud tema isikupärasele mahlakale väljenduslaadile. Erdmann on ühendaja, oma ansamblites mängib ta paljude maade muusikutega ning on salvestanud erinevate koosseisudega üle neljakümne heliplaadi.

Jim Hart on tuntud inglise vibrafonist, kollektiivi London’s Loop asutaja, ansambli Cloudmakers liider ja tuntud ka tipptrummarina. Daniel Erdmann kohtus Jimiga juhuslikult rongisõidul Londonist Pariisi. Viiulivirtuoos Théo Ceccaldi, prantsuse jazzi uue generatsiooni särav ja karismaatiline täht, võib mängida mida iganes – mustlasjazzist vaba improvisatsioonilise muusikani.

Avatud meelega trio Velvet Revolution seikleb vabalt muusikamaailmas, rõõmustades oma seekordselt turneel ka Eesti muusikasõpru.

“Velvet Revolution is a true European group with a strong spirit, wit, great musical ideas as well as fantasy and capacity to make it work in captivating ways.” – Henning Bolte, All About Jazz

 

Koosseis:

Daniel Erdmann – saksofon
Théo Ceccaldi – viiul
Jim Hart – vibrafon
Jaak Sooäär – kitarrid
 

Kontserdid Jõulujazzil:

N, 03.12.2020 Tallinn, Philly Joe’s jazziklubi – PILETID
R, 04.12.2020 Viljandi Pärimusmuusika Ait – PILETID
 
 
Velvet Revolution Jõulujazz
Loe artiklit teises keeles: Français,

7. Artishoki biennaal – Marc Leschelier

18. November 2020 / 6. Detsember 2020

7. Artishoki biennaali raames esitleb 25. novembril kell 18 enda teost "Must mört" prantsuse kunstnik Marc Leschelier. Esmaesitlus leiab aset Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35). Tegu on 10-päevasest kunstiteoste avamiste seeriast kaheksanda sündmusega. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Jean Arnaud’ isikunäitus “Servale”

21. November 2020 / 16. Veebruar 2021

Prantsuse kunstniku Jean Arnaud' isikunäitus on avatud Tartu Ülikoolis (Jakobi 2) 21.11.2020-16.02.2021. Näitusel kujutab kunstnik kaht kadunud puud, üht Eestis, teist Prantsusmaal, mille lugu on teda tugevalt mõjutanud. Näituse on korraldanud Sara Bédard-Goulet loomingu- ja teadusprojekti...

Loe edasi

Jean ArnaudNäitusTartu Ülikool