Valik tasuta Prantsuse kvaliteetfilme

Seniks, kuni kinoskäike veel mõnda aega oodata tuleb, on mitu internetiplatvomi teinud tasuta kättesaadavaks Prantsuse kvaliteetfilmid!

 

Mubi.com

Eesti väärtfilmikinod ja Prantsuse Instituudi head sõbrad Artis, Sõprus, Elektriteater ja Võru Kannel teevad kingituse, et ligipääs headele filmidele ei katkeks. Praegu saab MUBI voogedastusplatvormiga liituda kolmeks kuuks täiesti tasuta.

Filmide valikus on ka kaks Prantsuse linateost: Patrice Chéreau’ “Persécution” (osades Romain Duris, Charlotte Gainsbourg jt) ning 2019. aastal parima lühifilmi Césari pälvinud Rémi Allier’ “Les petites mains”.

MyFrenchFilmFestival

Prantsuse filmifestival MyFrenchFilmFestival on tulnud välja STAY HOME EDITION’iga ning teinud kuni 27. aprillini kättesaadavaks 70 lühifilmi, mis on 10 aasta jooksul festivalil linastunud. Nende hulgas on ka lastefilme.

MK2

MK2 – Prantsuse kinovõrgustik, levitaja ja produktsiooniettevõte – kutsub samuti kodusele filmipeole! Igal kolmapäeval paneb MK2 oma kodulehele üles uue valiku tasuta väärtfilme.

ERR-i uus veebikanal Jupiter

Jupiter on ERR-i uus tasuta veebikanal, mis koondab endasse parima sisu – filmid, sarjad, saated -, mida ERR-il on pakkuda. Prantsuskeelsetest filmidest on hetkel valikus

– Eric Barbier’ “Lubadus koidikul” (osades Charlotte Gainsbourg, Pierre Niney), mis räägib kahekordsest Goncourt’i kirjanduspreemia laureaadist Roman Garyst.

– Xavier Dolani “Kõigest maailmalõpp” (osades prantsuse filminäitlejate paremik: Marion Cotillard, Léa Seydoux, Nathalie Baye, Vincent Cassel, Gaspard Ulliel), mis pälvis Grand prix ja oikumeenilise žürii auhinna Cannes´is.

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse draama “Süütud” ETV2 maailmakinos

3. Juuni 2020

Kolmapäeval, 3. juunil kell 21.30 linastub ETV2 maailmakinos Prantsuse draama "Süütud". Ootamatu teemapüstitusega draama sõjatraumadest. Poola, 1945. aasta detsember. Prantslanna Beaulieu (Lou de Laâge), kes töötab Punase Risti heaks, saab üllatava abipalve katoliku nunnakloostrilt....

Loe edasi

ETV2Prantsuse film

Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Seoses eriolukorra lõppemisega võivad individuaaltunnid alates mai lõpust Prantsuse Instituudis soovi korral kohapeal jätkuda. - Prantsuse Instituut töötab praegu välja tunniplaani...

Loe edasi