Ülemaailmse vaimse tervise päeva puhul linastub kinos Sõprus “Jimmy P”

Kino Sõprus

10. Oktoober 2019

Vana-Posti 8

Tallinn

10. oktoober on ülemaailmne vaimse tervise päev. Psühhiaatria ja psühhoteraapia keskus Sensus korraldab koostöös kino Sõprusega vaimse tervise filmiõhtud 10. ja 17. oktoobril kell 19.45. Vaimne tervis olgu hoitud igal moel!

JIMMY P ehk tasandikuindiaanlase psühhoteraapia

Ühe mehe psühhoanalüüsi filmiks tegemine on kahtlemata julge samm aga dokumentaal- ja mängufilmide vahel balansseeriv prantsuse tipprežissöör Arnaud Despelchin seisab ülesande kõrgusel.
Alati laitmatu näitleja Benicio Del Toro kehastatud indiaani päritolu noor sõjaveteran Jimmy Picard diagnoositakse peavalude ja äkiliste haigushoogude tõttu Kansase arstide poolt skisofreenikuks. Jimmy etnilist päritolu arvestades lennutatakse siiski igaks juhuks Prantsusmaalt kohale särasilmne antropoloog George – kõigi prantsuse kinofännide lemmik Mathieu Amalric. Almarici võrratult mängitud kergelt maniakaalne doktorihärra on ideaalne kombinatisoon antropoloogist ja psühholoogist. Olles ise varem indiaanlastega koos elanud, mõistab doktor suurepäraselt Jimmy käitumismudelit ning proovib täie entusiasmiga tema paranemisele kaasa aidata.
Järgneb põnev intellektuaalne detektiivimäng arsti ja patsiendi vahel – terav tants mõistusega. Puhas nauding igale vaimset rahuldust pakkuva meelelahutuse otsijale.

JIMMY P ehk tasandikuindiaanlase psühhoteraapia / Jimmy P. (Psychothérapie d’un Indien des plaines)
AASTA: 2013
RIIK: Prantsusmaa, USA
REŽISSÖÖR: Arnaud Desplechin
OSADES: Benicio Del Toro, Mathieu Amalric, Gina McKee
ŽANR: Draama
KESTUS: 117 min
KEEL: Inglise
SUBTIITRID: Eesti, Vene

Neljapäeval, 10. oktoobril kell 19.45  kinos Sõprus

Filmis kajastatud psüühikahäirete ning sekkumismeetodite üle arutlevad enne ja peale kinoseanssi psühhiaater Katrin Orav ja kliinilised pühholoogid, psühhoterapeudid Katri-Evelin Kalaus, Elen Kihl, Margit Tamm jt. Küsida võib kõike.

Neljapäeval, 17. oktoobril kell 19.45 näidatakse filmi “HÄBI”

Korraldavad SENSUS ja kino Sõprus.

 

Loe artiklit teises keeles: Français,