Soleo „Music in Motion“ Big Bang Festivalil

17. November 2019 / 20. November 2019

Kultuurikatel, Jõhvi kontserdimaja, tartu Vanemuine

Tallinn, Jõhvi, tartu

17.–18. novembrini täituvad Kultuurikatla ruumid põnevate helide, töötubade ja installatsioonidega – toimub esimene Big Bang Tallinn. Festivalile oodatakse 5-13.-aastaseid lapsi ning teisigi, kes soovivad avastada ja astuda muusika võlumaailma mängulises võtmes. Peaesinejaks on kaasahaarav ning meeleolukas kehapillide sõu Soleolt Prantsusmaalt! Lisaks Tallinnale toimuvad Soleo etendused ka Jõhvis ja Tartus.

Laval on kolm noort artisti, kes on korraga nii heliloojad kui ka multi-instrumentalistid. Kokku saavad keharütmid, võnked, erilised kõlad, klahvpillid ja kitarrid, millele lisatakse meeletust ja huumorit. See on dramatiseeritud muusikaline etendus, kus kohtuvad muusika ja liikumine, naer ja uskumatud imed.

Soleo – loominguline, kaasaegne, meelelahutuslik!
Sophie Boucher: kehapill, basskitarr, kitarr, hääl
François Daniel: kehapill, klaver, hääl
Julien Vasnier: kehapill, kalimba, hääl

Muusika: Soleo artistid
Koreograafia: Thomas Guerry
Heli: Benoît Chabert d’Hières
Valgus: Bérénice Giraud
Produktsioon: Les Entêtés Production

Kestus: 50 min
Vanus: 6+

Pühapäeval, 17.novembril kell 12:30 ja esmaspäeval, 18. novembril kell 14 Tallinna Kultuurikatlas.
Teisipäeval, 19. novembril kell 12 Jõhvi kontserdimajas.
Kolmapäeval, 20. novembril kell 12 Tartus Vanemuise kontserdimajas.

Piletid 7.50€

Laste ja noorte muusikafestival Big Bang Tallinn 17.–18. novembril 2019 Kultuurikatlas

Festivalile ootame 5–13aastaseid lapsi ning teisigi, kes soovivad avastada ja astuda muusika võlumaailma mängulises võtmes. Festivalil esietendub kontsertlavastus „Unehaldjailm“, toimuvad muusikatubade minikontserdid ning laste osalusega improkontsert „Nomad: joonistatud helid“. Lastel on võimalik osaleda põnevas interaktiivses töötoas tehisintellektiga. Festivali peakülalised tulevad Prantsusmaalt, tuues kaasa vallatu ja humoorika keharütmide sõu „Soleo“.

Tule festivalile koos pere, sõprade või klassiga! Saa osa sellest seikluslikust ja mängulisest programmist, kus lapsed saavad kaasa lüüa ja kogeda muusikat vabas õhkkonnas!

Festivali ajakava on üles ehitatud nii, et publikul oleks võimalik osa saada mitmest kontserdist päeva jooksul. Paljud kontserdid on lühikesed, kuni 30 minutit. Kultuurikatla vahetänaval toimuvad mõlemal päeval ka tasuta kontserdid. Kontsertide vahel saab Katelde saalis katsetada ja uurida mitmeid põnevaid muusikainstallatsioone. Eraldi väljapaneku on leidnud installatsioon „Love Song“, mille südamekujulistesse seadmetesse on sajad eesti lapsed salvestanud enda „armastuse laulu“ laulu, jutu või mõnel muul mängulisel kujul.

Festival kuulub rahvusvahelisse koostöövõrgustikku, nii toimuvad Big Bangi muusikafestivalid 13 linnas Euroopas ja Kanadas.

Festivali korraldab Eesti Kontsert koostöös Zonzo Compagniega Belgias. Projekti toetab Euroopa Liidu programm „Loov Euroopa“. Festivalide formaadi on välja töötanud ja seda omab Zonzo Compagnie. Festivali noori esitlejaid koolitab koostööpartner Balti Filmi- ja Meediakool.

Soleo esinemist toetab Prantsuse Instituut Eestis.

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse DJ’d Üle Heli muusikafestivalil

16. Oktoober 2019 / 20. Oktoober 2019 - Tallinn

16.–20. oktoobrini toimub muusika- ja helikunstifestival Üle Heli. Festivali programm sisaldab kontserte, klubiõhtuid, heliinstallatsioone, filmiprogrammi ning haridusliku eesmärgiga seminare ja vestlusringe. „Üle Heli eesmärgiks on olnud uurida muusika ja heli tähendust ning seoseid...

Loe edasi

FestivalMuusika

Pöörast jazz manouche’i ungari bändilt Canarro

21. Oktoober 2019 - Tallinn

Ida-Euroopa manouche sving, millele on lisatud tilgake saja-aastast Budapesti salongide muusikat, killuke Pariisi ja jazzi muusikaline vabadus. Canarro kontsertid pakuvad vahetut rõõmu ja muusikat kõikidele meeltele! Canarro: Viiul – Tamás Szakál Kitarr – Attila Sidoo Kitarr – Viktor...

Loe edasi

kontsertMuusika

Boggie šansooniõhtu Aidas

26. Oktoober 2019 - Tallinn

Boglárka Csemer, artistinimega Boggie on Ungari päritolu muusikakirjutaja ja laulja, kes pani sõpradest muusikutest kokku oma unelmate bändi ja vallutab nüüd maailma. Grupi kontserdid on nii elulised, et tekib tunne, justkui noored mitte ainult ei musitseeriks laval, vaid räägiksid...

Loe edasi

kontsertMuusika