Jääb ära – Rural Urban Art festivalil saab näha ka prantsuse tänavakunsti

Ida-Virumaa

10. August 2020 / 15. August 2020

Uuendatud info! Tänavune aasta on täis ootamatusi ja paraku ei saa kunstnik Maxime Ivanez Eestisse tulla - Prantsusmaa viirusenäitajad on tõusnud ja Eestisse saabudes ootaks teda kahenädalane karantiin. Tänavakunstifestival Rural Urban Art toimub sellegipoolest!

10.-15. augustil 2020 toimub Ida-Virumaal tänavakunstifestival Rural Urban Art. Lisaks teiste kunstnike töödele saab imetleda ka prantslase Maxime Ivañeze maali, mis hakkab kaunistama Kohtla-Järve Maleva põhikooli seina! Toetab Prantsuse Instituut Eestis.

 

Maxime Ivañez

Prantsuse kunstnik Maxime Ivañez on arhitektuuriteemaliste maalide meister. Tema käe all valminud linnavaated ja teineteise otsa kuhjatud puitmajad mõjuvad omamoodi meditatiivselt ning viivad teinekord mõtterännakule – kas siis neisse väljamõeldud linnadesse või enda mälestustesse.

Maxime’il on plaanis luua põnev seinamaal Kohtla-Järve Maleva põhikooli seinale. Teose pealkiri on “Ettekujuteldav maja”, mille kavandit näeb allpool. Eesmärk on luua ettekujuteldav maja, mis asub vee peal, aga mille juured ulatuvad maasse – nagu taimel. Pildil võib leida erinevaid taimemotiive  ja kohalikke arhitektuurielemente ning loomi ja lapsi.

 

Tänavakunstifestival Rural Urban Art

Kolmandat aastat järjest toimub tänavakunstifestival Rural Urban Art ühes Eesti maakonnas, et katta kohalike väikelinnade hallid seinad tähendusrikka kunstiga! 2020. aastal toimub festival koostöös Jõhvi ja Kohtla-Järve linnaga ning sihtpunktiks on Ida-Virumaa, kuhu saabub kümmekond kunstnikku Eestist, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Soomest ja Ukrainast. Ajavahemikul 10.–15. august saab jälgida, kuidas ilmuvad seinamaalid Jõhvi ja Kohtla-Järve linnadesse!

Festivali eesmärk on rikastada Eesti väikelinnu professionaalse ja väljapaistva tänavakunstiga ning ühtlasi tutvustada antud kunstiliiki laiemalt. Loometegevust saadab kultuuriprogramm, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised igas vanuses. Kõik üritused on tasuta!

Loe lähemalt tänvakunstifestivali programmi kohta

 

Rural Urban art Maxime Ivanez

Rural Urban art Maxime Ivanez

Loe artiklit teises keeles: Français,

7. Artishoki biennaal – Marc Leschelier

18. November 2020 / 6. Detsember 2020

7. Artishoki biennaali raames esitleb 25. novembril kell 18 enda teost "Must mört" prantsuse kunstnik Marc Leschelier. Esmaesitlus leiab aset Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35). Tegu on 10-päevasest kunstiteoste avamiste seeriast kaheksanda sündmusega. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Jean Arnaud’ isikunäitus “Servale”

21. November 2020 / 16. Veebruar 2021

Prantsuse kunstniku Jean Arnaud' isikunäitus on avatud Tartu Ülikoolis (Jakobi 2) 21.11.2020-16.02.2021. Näitusel kujutab kunstnik kaht kadunud puud, üht Eestis, teist Prantsusmaal, mille lugu on teda tugevalt mõjutanud. Näituse on korraldanud Sara Bédard-Goulet loomingu- ja teadusprojekti...

Loe edasi

Jean ArnaudNäitusTartu Ülikool