Rural Urban Art festivalil saab näha ka prantsuse tänavakunsti

Ida-Virumaa

10. August 2020 / 15. August 2020

Tähelepanu! Prantsusmaalt Eestisse reisivate isikute eneseisolatsiooni järgimise nõudest tulenevalt toimub tänavakunsti festival paraku prantsuse kunstniku osaluseta.

10.-15. augustil 2020 toimub Ida-Virumaal tänavakunstifestival Rural Urban Art. Lisaks teiste kunstnike töödele saab imetleda ka prantslase Maxime Ivañeze maali, mis hakkab kaunistama Kohtla-Järve Maleva põhikooli seina! Toetab Prantsuse Instituut Eestis.

 

Maxime Ivañez

Prantsuse kunstnik Maxime Ivañez on arhitektuuriteemaliste maalide meister. Tema käe all valminud linnavaated ja teineteise otsa kuhjatud puitmajad mõjuvad omamoodi meditatiivselt ning viivad teinekord mõtterännakule – kas siis neisse väljamõeldud linnadesse või enda mälestustesse.

Maxime’il on plaanis luua põnev seinamaal Kohtla-Järve Maleva põhikooli seinale. Teose pealkiri on “Ettekujuteldav maja”, mille kavandit näeb allpool. Eesmärk on luua ettekujuteldav maja, mis asub vee peal, aga mille juured ulatuvad maasse – nagu taimel. Pildil võib leida erinevaid taimemotiive  ja kohalikke arhitektuurielemente ning loomi ja lapsi.

 

Tänavakunstifestival Rural Urban Art

Kolmandat aastat järjest toimub tänavakunstifestival Rural Urban Art ühes Eesti maakonnas, et katta kohalike väikelinnade hallid seinad tähendusrikka kunstiga! 2020. aastal toimub festival koostöös Jõhvi ja Kohtla-Järve linnaga ning sihtpunktiks on Ida-Virumaa, kuhu saabub kümmekond kunstnikku Eestist, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Soomest ja Ukrainast. Ajavahemikul 10.–15. august saab jälgida, kuidas ilmuvad seinamaalid Jõhvi ja Kohtla-Järve linnadesse!

Festivali eesmärk on rikastada Eesti väikelinnu professionaalse ja väljapaistva tänavakunstiga ning ühtlasi tutvustada antud kunstiliiki laiemalt. Loometegevust saadab kultuuriprogramm, millest on oodatud osa võtma kõik huvilised igas vanuses. Kõik üritused on tasuta!

Loe lähemalt tänvakunstifestivali programmi kohta

 

Rural Urban art Maxime Ivanez

Rural Urban art Maxime Ivanez

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse filmid ja sarjad Netflixis

Kes on ühtviisi nii Netflixi kui ka prantsuse keele sõber, võib leida midagi meelepärast järgnevate filmide ja sarjade hulgast, kus on nii draamat kui ka komöödiat.   Iris Režissöör: Jalil Lespert, triller (2016) Rikka pankuri Antoine Doriot naine Iris kaob keset Pariisi. Max,...

Loe edasi

filmidNetflixsarjad

Arhitektuurimuuseum: Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni ja Benoît Peetersi arhitektuurikoomiksid

18. Juuni 2020 / 8. November 2020

Kui 2020 on Eestis digikultuuriaasta, siis Prantsusmaal on see pühendatud koomiksitele, prantsuse kultuuri olulisele osale. Koomiksikultuur jõuab tänavu täies hiilguses ka eesti publiku ette - Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub tutvuma näitusega “Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni...

Loe edasi

arhitektuurBenoît PeetersEesti ArhitektuurimuuseumFrançois Schuitengraafiline romaankoomiksikunst

Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele ja valitsuse otsustele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Alates juunist pakub Prantsuse Instituut suviseid intensiivkursusi, mis toimuvad kohapeal väikestes gruppides, järgides ohutus- ja hügieeninõudeid. - Soovi korral...

Loe edasi