Emile Parisieni ja Roberto Negro jazzkontserdid „Les Métanuits“ üle Eesti

Üle Eesti

3. Oktoober 2020 / 7. Oktoober 2020

Võrratu prantsuse-itaalia jazziduo Emile Parisien ja Roberto Negro on Eestis turneel 3.-7. oktoobril 2020 kavaga „Les Métanuits“!

 

„Les Métanuits“ on György Ligeti keelpillikvarteti „Les Métamorphoses Nocturnes“ adaptatsioon klaverile ja saksofonile. Selleni jõudsid imelise ümberkirjutus- ja improvisatsioonitöö käigus Prantsuse uue jazzi kaks märgilist esindajat ja muusikust visionääri – pianist Roberto Negro ja saksofonist Emile Parisien.

Emile Parisien võlus eesti publikut juba 2016. aastal, kui esines siin koos akordionisti Vincent Peiraniga. Alates 2004. aastast, mil tuli kokku tema enda kvartett, on andekas muusik andnud kontserte üle maailma ning kujundanud oma unikaalset kõla sopransaksofonil. Ta on oma aja üks mõjukamaid prantsuse muusikuid ning on pärjatud muljetavaldavate autasudega. Prantsuse jazziauhindu Victoires de Jazz on ta võitnud kolm korda: aasta uus tulija (2009), aasta muusik (2014), parim album (2017). Saksamaal on teda tunnustatud ECHO Jazzi auhinnaga (2017).

Sel korral naaseb ta Eestisse ühes itaalia pianisti Roberto Negroga, kellega nad on koos esinenud juba aastaid nii duo Métanuits kui ka trio Dadada koosseisus. 2016. aastal Roberto Negro eestvedamisel kokku tulnud trios on lisaks Robertole ja Emile’ile ka Michele Rabbia löökpillidel. Album “Saisons 3” tõi neile 2018. aastal Victoires du Jazzi auhindade jagamisel aasta albumi tiitli. Roberto Negro särab veel ühe duo koosseisus, sedapuhku koos viiuldaja Théo Ceccaldi ja nende kavaga “Montevago”.

 

Roberto Negro & Emile Parisien “Les Métanuits”
Koostöös Uue Kontserdi ja Prantsuse Instituudiga Eestis

L 03/10/2020 Tallinn, Philly Joe’s PILETID
P 04/10/2020 Käina, Käina kultuurikeskus
E 05/10/2020 Abja-Paluoja, Abja kultuurimaja
T 06/10/2020 Kuressaare, Kuressaare kultuurikeskus PILETID
K 07/10/2020  Roosna-Alliku mõis

 

Produktsioon: Inclinaisons
Toetavad: Prantsuse Instituut Eestis, Adami, AJC
Booking / management: Vapaat äänet 

Loe artiklit teises keeles: Français,

Arhitektuurimuuseum: Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni ja Benoît Peetersi arhitektuurikoomiksid

18. Juuni 2020 / 8. November 2020

Kui 2020 on Eestis digikultuuriaasta, siis Prantsusmaal on see pühendatud koomiksitele, prantsuse kultuuri olulisele osale. Koomiksikultuur jõuab tänavu täies hiilguses ka eesti publiku ette - Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub tutvuma näitusega “Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni...

Loe edasi

arhitektuurBenoît PeetersEesti ArhitektuurimuuseumFrançois Schuitengraafiline romaankoomiksikunst