Rahvusvaheline innovatsioonikonkurss 2030

1 Rue Descartes, 75005 Paris, France

22. Jaanuar 2014 / 1. Aprill 2014

Tll

Prantsuse President François Holland kuulutas 2. detsembril välja Rahvusvahelise innovatsioonikonkursi. Sündmusel osalesid ka tööstusminister Arnaud Montebourg, väike- ja keskmiste ettevõtete, innovatsiooni ja digitaalmajanduse aseminister Fleur Pellerin ja Innovatsioonikomisjoni 2030 president Anne Lauvergeon.

 

Konkursi eesmärk on leida rahvusvahelisi talente, kes viiksid oma projektid ellu Prantsusmaal. Konkursil osalevad välisettevõtted peavad ühtlasi tõendama, et nad loovad lisaväärtust või töökohti Prantsusmaal.

 

Ettevõtete projektid, mis esitatakse Rahvusvahelisele innovatsioonikonkursile, peavad vastama ühele alljärgnevast 7 eesmärgist (valdkonnast):

  1. Energia salvestamine
  2. Raskemetallide ringlussevõtt
  3. Mereressursside arendusprojektid
  4. Taimsed valgud ja taimne keemia
  5. Personaalne meditsiin
  6. « Silver economy » ehk innovatsioon pika eluea teenistuses
  7. Suurandmete (Big Data) parem kasutus

 

Parimate projektide väljavalimine toimub kolmes etapis:

  1. 1.      etapp: 2. detsember 2013 - 30. jaanuar 2014 (vahekokkuvõte). Etapi lõpp on

30. märts 2014. Esimene etapp lõpeb niipea kui on välja valitud 100 projekti.

  1. 2.      etapp: algab 1. septembril 2014 ; toetatakse  30 paljulubava projekti arendamist. Iga edukat projekti toetatakse 2 miljoni euroga.
  2. 3.      etapp: algab 2016.a. Teises etapis välja valitud seitsmest valdkonnast ühe või kahe kõige uuenduslikuma projekti ellurakendamine. Kõiki väljavalitud projekte toetatakse kuni 20 miljoni euroga.

 

 

Loe artiklit teises keeles: Français,

My Lovely Thing, Prantsuse Instituudi partner

My Lovely Thing’i asutaja Marie sõnul pakuvad nad tundlikke poeetilisi esemeid. Plakatite, postkaartide ja rinnamärkide seerias saate tuttavaks Adélaïde’i ja väikese Marcel’i tegemistega ja võite kaasa elada ka jänesepaari Joséphine’i ja Camille armastusele, kes peagi abielluma...

Loe edasi