“Pulmakaos” tasuta seansil Lasnakinos

Laagna aed

23. August 2019

Võru 11 Lasnamäe

Tallinn

Lasnakino näitab kolmel õhtul vabas õhus mõnusaid filme. Reedel, 23. augustil on kavas Prantsuse komöödiaklassik "Pulmakaos"! Seanss on kõigile tasuta. Olete oodatud!

LasnaKino ajakava 23. augustil aadressil Laagna aed, Võru 11, Tallinn:

  • Kell 20.30 diskussioon teemal “Kas ja kuidas toetab EL loomevabadust?”

Osalejad: Vlad Muko – režissöör, #EUandME üle-Euroopalise filmikonkursi võitja
Juhan Lepassaar – Euroopa Liidu küberturbeameti juht

Diskussioon: Oleme harjunud vabalt reisima, välismaal õppima ning kasutama eurosid, kuid sageli jäävad mitmed Euroopa Liidu tegevused meile kaugeks ja mõistmatuks. Oma kogemust üle-Euroopalisel lühifilmikonkursil osalemisest jagab Eestist pärit Vlad Muko, kes täna elab Londonis. Lisaks arutleme Euroopa Liidu küberturbeameti juhi Juhan Lepassaarega selle üle, mida tähendavad mõisted nagu geoblokeering ja digiarhiveerimine ning milline on nende roll meie kultuurilise mitmekesisuse säilitamisel.

  • Pärast arutelu vaatame Vlad Muko lühifilmi “Unistuste soeng”, mis oli üks viiest #EUandME kampaania raames toimunud üleeuroopalise filmikonkursi võitjast.
  • Õhtu lõpetab tänaseks Prantsuse kinoklassikasse kuuluv komöödia „Pulmakaos“, mis räägib katoliiklikku traditsiooni austavast prantsuse pereisast, kelle neljast tütrest kolm abielluvad moslemi, juudi ja asiaadiga ning ainult neljas leiab katoliiklase, kuid… Muide, kõnealuse komöödia jätkulugu jookseb parajasti ka suuremates Eesti kinodes.

 

Pulmakaos / Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?
Prantsusmaa, 2014
Režissöör: Philippe de Chauveron
Osades: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan
Pikkus: 1h37

Keel: prantsuse
Subtiitrid: eesti

 

LASNAKINO – VÄÄRT FILMID VABAS ÕHUS!

Lasnaidee jätkab armsaks saanud traditsiooniga – ka sel aastal saab nautida sumedaid augustiõhtuid väärt filmielamusega vabas õhus oma kodu lähedal!
Tasuta filmiprogramm kestab seekord kolm õhtut järjest, 22.-24. augustil.

Mugava filmielamuseks võta kaasa enda istumisalus, tool, pleed, padi jms. Istumiskohad korraldajate poolt on esimestele tulijatele!

Loe artiklit teises keeles: Français,

Särisev Araabia ja Prantsuse filmid PÖFFil

14. November 2019 / 1. Detsember 2019

Tänavu on PÖFFi fookuses araabia maailm. Pimedate Ööde filmifestival pakub rohkelt avastamisrõõmu, tuues vaatajate ette ühe suurima araabia filmikunsti programmi, mida Euroopa festivalidel on kunagi näidatud. Et paljud Magribi prantsuskeelse piirkonna filmitegijatest on saanud oma hariduse...

Loe edasi

FestivalFilmKinoprantsuse kino

Talvine keeleõppereis Lõuna-Prantsusmaale

Prantsuse Instituudi koostööpartner Méditerranez-vous kutsub jaanuaris B1 taseme intensiivkursusele kaunisse Lõuna-Prantsusmaa linna Montpellier'sse . Kursus toimub 27.-31. jaanuaril 2020.   Programmis:  38 akadeemilist kontakttundi  keelepraktika kohalike...

Loe edasi

Soleo kehapillide show laste muusikafestivalil Big Bang

17. November 2019 / 20. November 2019 - Tallinn, Jõhvi, tartu

Laval on kolm noort artisti, kes on korraga nii heliloojad kui ka multi-instrumentalistid. Kokku saavad keharütmid, võnked, erilised kõlad, klahvpillid ja kitarrid, millele lisatakse meeletust ja huumorit. See on dramatiseeritud muusikaline etendus, kus kohtuvad muusika ja liikumine, naer ja...

Loe edasi

Festival