“Pulmakaos” tasuta seansil Lasnakinos

Laagna aed

23. August 2019

Võru 11 Lasnamäe

Tallinn

Lasnakino näitab kolmel õhtul vabas õhus mõnusaid filme. Reedel, 23. augustil on kavas Prantsuse komöödiaklassik "Pulmakaos"! Seanss on kõigile tasuta. Olete oodatud!

LasnaKino ajakava 23. augustil aadressil Laagna aed, Võru 11, Tallinn:

  • Kell 20.30 diskussioon teemal “Kas ja kuidas toetab EL loomevabadust?”

Osalejad: Vlad Muko – režissöör, #EUandME üle-Euroopalise filmikonkursi võitja
Juhan Lepassaar – Euroopa Liidu küberturbeameti juht

Diskussioon: Oleme harjunud vabalt reisima, välismaal õppima ning kasutama eurosid, kuid sageli jäävad mitmed Euroopa Liidu tegevused meile kaugeks ja mõistmatuks. Oma kogemust üle-Euroopalisel lühifilmikonkursil osalemisest jagab Eestist pärit Vlad Muko, kes täna elab Londonis. Lisaks arutleme Euroopa Liidu küberturbeameti juhi Juhan Lepassaarega selle üle, mida tähendavad mõisted nagu geoblokeering ja digiarhiveerimine ning milline on nende roll meie kultuurilise mitmekesisuse säilitamisel.

  • Pärast arutelu vaatame Vlad Muko lühifilmi “Unistuste soeng”, mis oli üks viiest #EUandME kampaania raames toimunud üleeuroopalise filmikonkursi võitjast.
  • Õhtu lõpetab tänaseks Prantsuse kinoklassikasse kuuluv komöödia „Pulmakaos“, mis räägib katoliiklikku traditsiooni austavast prantsuse pereisast, kelle neljast tütrest kolm abielluvad moslemi, juudi ja asiaadiga ning ainult neljas leiab katoliiklase, kuid… Muide, kõnealuse komöödia jätkulugu jookseb parajasti ka suuremates Eesti kinodes.

 

Pulmakaos / Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?
Prantsusmaa, 2014
Režissöör: Philippe de Chauveron
Osades: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan
Pikkus: 1h37

Keel: prantsuse
Subtiitrid: eesti

 

LASNAKINO – VÄÄRT FILMID VABAS ÕHUS!

Lasnaidee jätkab armsaks saanud traditsiooniga – ka sel aastal saab nautida sumedaid augustiõhtuid väärt filmielamusega vabas õhus oma kodu lähedal!
Tasuta filmiprogramm kestab seekord kolm õhtut järjest, 22.-24. augustil.

Mugava filmielamuseks võta kaasa enda istumisalus, tool, pleed, padi jms. Istumiskohad korraldajate poolt on esimestele tulijatele!

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse õhtu rahvuskultuuride nädalal

24. September 2019 - Tallinn

Tallinn tähistab Eesti rahvuste päeva ja sellega seoses ootab Tallinna Keskraamatukogu 16. - 29. septembril 2019 külla rahvuskultuuride huvilisi! Teisipäeval, 24. septembril kell 17.30-19.00 olete kutsutud Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonda, kus Prantsuse Instituudi toredad...

Loe edasi

Kaasaegne sõjadraama “Päikese tütred”

20. September 2019 - Tallinn

Surm naise kuulist on islamiäärmuslaste suurim hirm. Seda teab hästi Kurdistanis tegutsev võitlussalk Päikese Tütred, mis koosneb ainult naistest, kes kõik on endised ISISe vangid. Prantsuse rindefotograaf Mathilde, kes on saabunud kajastama vaprate võitlejate tegevust, satub osaliseks...

Loe edasi

FilmKino

Prantsuse kultuurisügis 2019

Teater 11.-30. septembril etendub Vaba Lava teatrikeskuses prantsuse kuraatorprogrammi viimane lavastus "Elagu elu, mis põletab rinda" Muusika 1. - 8. oktoobrini paitab Eesti turneel meie meeli prantsuse džässmuusikute pianisti Stéphan Oliva ja klarnetisti Jean-Marc Foltz uus...

Loe edasi

dokumentaalfilmFestivalFilmjazzkeelekohvikKinokirjanduskontsertMuusikaprantsuse autoridPrantsuse Instituutprantsuse kinoprantsuse kirjandusPrantsuse kultuurprantsuse lugemisklubiprantsuse muusikaTeater