“Pulmakaos” tasuta seansil Lasnakinos

Laagna aed

23. August 2019

Võru 11 Lasnamäe

Tallinn

Lasnakino näitab kolmel õhtul vabas õhus mõnusaid filme. Reedel, 23. augustil on kavas Prantsuse komöödiaklassik "Pulmakaos"! Seanss on kõigile tasuta. Olete oodatud!

LasnaKino ajakava 23. augustil aadressil Laagna aed, Võru 11, Tallinn:

  • Kell 20.30 diskussioon teemal “Kas ja kuidas toetab EL loomevabadust?”

Osalejad: Vlad Muko – režissöör, #EUandME üle-Euroopalise filmikonkursi võitja
Juhan Lepassaar – Euroopa Liidu küberturbeameti juht

Diskussioon: Oleme harjunud vabalt reisima, välismaal õppima ning kasutama eurosid, kuid sageli jäävad mitmed Euroopa Liidu tegevused meile kaugeks ja mõistmatuks. Oma kogemust üle-Euroopalisel lühifilmikonkursil osalemisest jagab Eestist pärit Vlad Muko, kes täna elab Londonis. Lisaks arutleme Euroopa Liidu küberturbeameti juhi Juhan Lepassaarega selle üle, mida tähendavad mõisted nagu geoblokeering ja digiarhiveerimine ning milline on nende roll meie kultuurilise mitmekesisuse säilitamisel.

  • Pärast arutelu vaatame Vlad Muko lühifilmi “Unistuste soeng”, mis oli üks viiest #EUandME kampaania raames toimunud üleeuroopalise filmikonkursi võitjast.
  • Õhtu lõpetab tänaseks Prantsuse kinoklassikasse kuuluv komöödia „Pulmakaos“, mis räägib katoliiklikku traditsiooni austavast prantsuse pereisast, kelle neljast tütrest kolm abielluvad moslemi, juudi ja asiaadiga ning ainult neljas leiab katoliiklase, kuid… Muide, kõnealuse komöödia jätkulugu jookseb parajasti ka suuremates Eesti kinodes.

 

Pulmakaos / Qu’est-ce qu’on a fait au Bon Dieu?
Prantsusmaa, 2014
Režissöör: Philippe de Chauveron
Osades: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan
Pikkus: 1h37

Keel: prantsuse
Subtiitrid: eesti

 

LASNAKINO – VÄÄRT FILMID VABAS ÕHUS!

Lasnaidee jätkab armsaks saanud traditsiooniga – ka sel aastal saab nautida sumedaid augustiõhtuid väärt filmielamusega vabas õhus oma kodu lähedal!
Tasuta filmiprogramm kestab seekord kolm õhtut järjest, 22.-24. augustil.

Mugava filmielamuseks võta kaasa enda istumisalus, tool, pleed, padi jms. Istumiskohad korraldajate poolt on esimestele tulijatele!

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse filmid ja sarjad Netflixis

Kes on ühtviisi nii Netflixi kui ka prantsuse keele sõber, võib leida midagi meelepärast järgnevate filmide ja sarjade hulgast, kus on nii draamat kui ka komöödiat.   Iris Režissöör: Jalil Lespert, triller (2016) Rikka pankuri Antoine Doriot naine Iris kaob keset Pariisi. Max,...

Loe edasi

filmidNetflixsarjad

Arhitektuurimuuseum: Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni ja Benoît Peetersi arhitektuurikoomiksid

18. Juuni 2020 / 8. November 2020

Kui 2020 on Eestis digikultuuriaasta, siis Prantsusmaal on see pühendatud koomiksitele, prantsuse kultuuri olulisele osale. Koomiksikultuur jõuab tänavu täies hiilguses ka eesti publiku ette - Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub tutvuma näitusega “Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni...

Loe edasi

arhitektuurBenoît PeetersEesti ArhitektuurimuuseumFrançois Schuitengraafiline romaankoomiksikunst

Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele ja valitsuse otsustele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Alates juunist pakub Prantsuse Instituut suviseid intensiivkursusi, mis toimuvad kohapeal väikestes gruppides, järgides ohutus- ja hügieeninõudeid. - Soovi korral...

Loe edasi