Prantsusmaa on üks kolmest eelistatuimast õppimise sihtkohast

Paris

21. Jaanuar 2016 / 31. Mai 2016

Paris

Prantsusmaa on endiselt maailma esikolmikus rahvusvaheliste üliõpilaste edetabelis, selgub 2016. aasta alguses Campus France’i poolt avaldatud raportis, mis tugineb Unesco ning  välis- ja haridusministeeriumite viimastele numbritele.

Tänapäeva maailmas, kus juba keskharidusega on õppimisvõimaluste piirid lahti, lähevad paljud  üliõpilased kõrgharidust omandama väljaspool kodumaad. Kui aastatuhande vahetusel oli neid ligi 2 miljonit, siis tänaseks see arv kahekordistunud ulatudes 4 102 465 aastal 2013. Tudengite seas on populaarseimad Ameerika Ühendriigid, millele järgnevad  Suurbritannia ja Prantsusmaa.

Hiina on üllatuseta üliõpilaste välismaale saatjate hulgas esikohal, järgnevad India, Lõuna-Korea, Saksamaa ja Saudi-Araabia.

Erasmus vahetusprogrammi 2014-2015 aasta arvude põhjal tuleb välja, et Hispaania tudengid on sakslaste ees Euroopa kõige liikuvamad. Kas itaallastele ja prantslastele meeldib vahetusüliõpilasteks minna. Need neli Euroopa riiki ongi esireas nii tudengite vastuvõtmisel kui välismaale saatmisel. Suureks erandiks Euroopas on vaid Suurbritannia, kes on küll neljandal kohal tudengite eelistatuimatest riikidest Saksamaa, Prantsusmaa ja Hispaania järel, kuid kes ise naljalt üle väina õppima ei kipu – mujal euroopa ülikoolides oli neid alla 10 000 ehk vähem kui poolakaid ja türklasi.

Prantsusmaal õppivate välistudengite arv on püsinud stabiilsena ning kasvanud eelmise aastaga võrreldes 0,9% ja viie viimase aasta jooksul on see arv kasvanud 4,4% täpsustab uuring.  Enim saabub Prantsusmaale üliõpilasi Marokost, Alžeeriast, Tuneesiast ja Hiinast. Põhja-Aafrika riigid on jätkuvalt esirinnas, kuid ministeeriumi sõnul on nende arv 2010 ja 2014 vahel märkimisväärselt kahanenud.

Ootamatult on samal ajavahemikul suurenenud itaallaste (+39,7%), hispaanlaste (+25,5%), ameeriklaste (+19,5%) ja Elevandiluuranniku (+31,7%) üliõpilaste huvi hariduse omandamise vastu Prantsusmaal.

Campus France’i uuring toob esile ka Prantsusmaa kõige rahvusvahelisema õpilaskonnaga kõrgharidusasutused: esikolmikus on Créteil, Pariis ja Versaille ning nimekirja lõpust leiab Limoges’I, Caen’I ja Korsika.

 

 Autor : Eric Nunès

Allikas : Le Monde 19/02/2016

Loe artiklit teises keeles: Français, English, Русский,