Prantsuskeelsed graafilised romaanid kutsuvad rändama..

Prantslased armastavad väga graafilisi romaane. Kas te "L’Arabe du futur" ? nimelist romaani teate? Tegu on Riad Sattoufi graafiliste romaanide sarjaga, mille iga köite ilmumine tekitab palju elevust. Graafilised romaanid on reeglina lastele suunatud koomiksitest oluliselt pikemad ja keerukamad. 30. augustil 2018 tuleb välja järjekordne osa "L’Arabe du futur" sarjast ja teeme teile selle puhul ülevaate parimatest prantsuskeelsetest graafilistest romaanidest, mis viivad mõtted kaugele rändama.

© Riad Sattouf – Allary Editions

L’Arabe du futur, autor Riad Sattouf

Riad Sattouf on prantsuse-süüria autor, kes on avaldanud rohkelt prantsuskeelseid koomikseid. Tema teostest on enim tunnustust leidnud sari L’Arabe du futur, milles ta visandab oma Liibüas ja Süürias elatud aastaid. Tema graafilised romaanid viivad  reisile ruumis ja ajas, sest sündmused leiavad aset tema lapsepõlves 1980. aastatel.

See on hea võimalus teada saada, milline oli elu Liibüas ja Süürias enne 21. sajandi sõdasid. Sarja neljas osa ilmub 30. augustil 2018.

 

 

Les Descendants ou l’appel de la Pampa, autor Pauline Aubry

Selles autobiograafilises graafilises romaanis viib autor Pauline Aubry meid kaasa rännakule, mille ta ise 24-aastaselt ette võttis, kui ta läks Argentiinasse oma juuri otsima.  Läbi Argentiina ja laiemalt Lõuna-Ameerika avastamise kutsub Pauline lugeja reisile teisele poole Atlandit, et leida armastust ja ennekõike iseennast.

© Pauline Aubry – Les Arènes BD

 

Persepolis, autor Marjane Satrapi

Marjane Satrapi on prantsuse keeles kirjutav prantsuse-iraani päritolu autor, kes kirjeldab 4-osalises Persepolise koomiksisarjas oma lapsepõlve Teheranis, teismeiga Austrias ja 19-aastaselt Iraani naasmist. Lugu saab alguse 1979. aastal vahetult enne islamistliku revolutsiooni algust Iraanis, mis päädis 1988. aastal vastasseisuga Iraani ja Iraagi vahel.

Iraanist tugevate muutuste tuules Marjane Satrapi koomiksid räägivadki.

 

Guy Delisle’i graafilised romaanid 

© Guy Delisle – Delcourt

Quebeclane Guy Delisle on loonud arvukalt erinevaid koomikseid, mille hulgas on ka autobiograafilisi teoseid tema elust välismaal.

Nii juhatab ta meid Shenzhen’i ja Pyongyang’i, kus ta töötas animastuudiotes ja Birmasse ning Jeruusalemma, kus ta naine Piirideta Arstide ridades tööd tegi. Guy Delisle pajatab nende riikide ajaloost ja räägib ka iga koha argipäevadest. Tema graafilised romaanid on  tõelised maiuspalad neile, kes tahavad teada midagi uut ja saada samal ajal suutäie naerda. Mõnus!

Ja pealegi – üks tema koomiksitest S’enfuir, récit d’un otage on ka tasuta saadaval Culturethèque’i platvormil.

 

Prendre refuge, autorid Zeina Abirached ja Mathias Enard

Loo stsenaariumi on kirjutanud romaanikirjanik Mathias Enard ja joonistanud liibanoni illustraator Zeina Abirached. Nende koostööst on sündinud graafiline romaan, mis jutustab korraga kahte ajalugu, Ida ja Lääne kokkusaamisest kahel ajastul. Abirached ja Enard viivad meid 1939. aastal sõdadest räsimata Afganistani ja süüria põgenikelaagrisse 2016. aasta Berliinis. Teose leiab raamatupoodidest alates 5. septembrist 2018.

 

© Zeina Abirached & Mathias Enard – Casterman
Loe artiklit teises keeles: Français, English,