Prantsuse suursaadiku vastuvõtt keeleeksami sooritanud õpilastele

Prantsuse suursaadik Éric Lamouroux korraldas Tallinnas ja Tartus vastuvõtu õpilastele, kes sooritasid kevadel edukalt DELF Scolaire prantsuse keele eksami. Koos suursaadikuga andsid diplomeid üle Innove eksamikeskuse esindajad.

 

MIS ON DELF SCOLAIRE EKSAM?

Alates 2013. aastast korraldab SA Innove koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis rahvusvaheliselt tunnustatud prantsuse keele eksamit DELF Scolaire. DELF Scolaire eksamit on võimalik sooritada A1-B2-tasemel nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiastmes. DELF-diplom on rahvusvaheliselt tunnustatud ja kehtib terve elu.

B1- ja B2-taseme eksameid tunnustatakse seejuures võõrkeele riigieksamina. Samuti on B2-taset kinnitava diplomiga võimalik jätkata õpinguid Prantsusmaa kõrgkoolides või prantsuskeelsetel õppekavadel mujal maailmas. B1- või B2-taseme olemasolu nõutakse ka prantsuse keelt kõnelevates riikides üliõpilasvahetuses osalemiseks. Eestis on DELF B2 eksami edukat sooritamist tõendava diplomiga võimalik eritingimustel astuda Tartu Ülikooli romanistika bakalaureuseõppesse. 

 

2019. AASTA TULEMUSED

DELF-eksamid on aasta-aastalt õpilaste hulgas populaarsemaks muutunud ning eksaminande tuleb järjest juurde. Tänavu osales eksamil 534 5.-12. klassi õpilast 20 koolist Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus ja Narvas. Läbisaajate protsent oli kõrge – 92%. 

Tänavu osalenud koolid: Ehte Humanitaargümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium, Inglise Kolledž, Laagna Gümnaasium, Prantsuse Lütseum, Reaalkool, Rocca al Mare Kool, Tallinna Euroopa Kool, Vanalinna Hariduskollegium, Viimsi Gümnaasium, 21. Kool, Tartu Descartes’i Kool, Miina Härma Gümnaasium, Tartu Erakool, Hugo Treffneri Gümnaasium, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, Tartu Katoliku Hariduskeskus, Narva Kesklinna Gümnaasium, K. J. Petersoni Gümnaasium, Läänemaa Ühisgümnaasium.

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse Instituut kaitseb Teie isikuandmeid

23. mai 2018

25. maist jõustub Euroopa Liidu andmekaitse reform, mille raames rakendatakse uusi meetmeid isikuandmete kaitse tagamiseks. Prantsuse Instituut Eestis on Teie isikuandmeid  kogudes ja töödeldes pidanud nende eesmärgipärast kasutamist ning kaitsmist väga oluliseks. Me ei ole Teie käest...

Loe edasi

Üle-Euroopaline Muuseumiöö 19. mail

16. mai 2018

  Üle Euroopa toimuv muuseumiöö avab 19. mai õhtul kümnete muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed täiesti tasuta. Muuseumiöö Eestis toimub sel aastal pealkirja "Öös on pidu" all. Sünnipäeva-, pulma- ja lõikuspeod: milliseid pidusid on üldse olemas? Millised on meie...

Loe edasi

euroopamuuseum

“La pluie” – Orelsan (feat. Stromae)

18. aprill 2018

Selle nädala soovituslaul on prantsuse räppari Orelsan lugu, millele laulab taustaosa belglane Stromae. "La pluie" e. "Vihm" on lugu räppari kolmandalt albumilt "La fête est finie" ("Pidu on läbi"), mis ilmus oktoobris 2017.   Räppar Orelsan taustainfo Orelsan, kodanikunimega Aurélien...

Loe edasi

prantsuse muusika