Prantsuse suursaadiku vastuvõtt keeleeksami sooritanud õpilastele

Prantsuse suursaadik Éric Lamouroux korraldas Tallinnas ja Tartus vastuvõtu õpilastele, kes sooritasid kevadel edukalt DELF Scolaire prantsuse keele eksami. Koos suursaadikuga andsid diplomeid üle Innove eksamikeskuse esindajad.

 

MIS ON DELF SCOLAIRE EKSAM?

Alates 2013. aastast korraldab SA Innove koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis rahvusvaheliselt tunnustatud prantsuse keele eksamit DELF Scolaire. DELF Scolaire eksamit on võimalik sooritada A1-B2-tasemel nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiastmes. DELF-diplom on rahvusvaheliselt tunnustatud ja kehtib terve elu.

B1- ja B2-taseme eksameid tunnustatakse seejuures võõrkeele riigieksamina. Samuti on B2-taset kinnitava diplomiga võimalik jätkata õpinguid Prantsusmaa kõrgkoolides või prantsuskeelsetel õppekavadel mujal maailmas. B1- või B2-taseme olemasolu nõutakse ka prantsuse keelt kõnelevates riikides üliõpilasvahetuses osalemiseks. Eestis on DELF B2 eksami edukat sooritamist tõendava diplomiga võimalik eritingimustel astuda Tartu Ülikooli romanistika bakalaureuseõppesse. 

 

2019. AASTA TULEMUSED

DELF-eksamid on aasta-aastalt õpilaste hulgas populaarsemaks muutunud ning eksaminande tuleb järjest juurde. Tänavu osales eksamil 534 5.-12. klassi õpilast 20 koolist Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus ja Narvas. Läbisaajate protsent oli kõrge – 92%. 

Tänavu osalenud koolid: Ehte Humanitaargümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium, Inglise Kolledž, Laagna Gümnaasium, Prantsuse Lütseum, Reaalkool, Rocca al Mare Kool, Tallinna Euroopa Kool, Vanalinna Hariduskollegium, Viimsi Gümnaasium, 21. Kool, Tartu Descartes’i Kool, Miina Härma Gümnaasium, Tartu Erakool, Hugo Treffneri Gümnaasium, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, Tartu Katoliku Hariduskeskus, Narva Kesklinna Gümnaasium, K. J. Petersoni Gümnaasium, Läänemaa Ühisgümnaasium.

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse festivalisuvi 2019

11. juuni 2019

Prantsusmaal toimub aasta ringi põnevaid muusikafestivale, ent suvel on programm eriti tihe. Kuna kõigest heast ei mahu siin paraku kirjutama, oleme festivalisõprade jaoks kokku pannud väikese valiku! Nii et miks mitte suvel Prantsusmaale reisides mõni vahva muusikasündmus kavasse võtta?...

Loe edasi

FestivalMuusikaprantsuse muusika