Prantsuse suursaadiku vastuvõtt keeleeksami sooritanud õpilastele

Prantsuse suursaadik Éric Lamouroux korraldas Tallinnas ja Tartus vastuvõtu õpilastele, kes sooritasid kevadel edukalt DELF Scolaire prantsuse keele eksami. Koos suursaadikuga andsid diplomeid üle Innove eksamikeskuse esindajad.

 

MIS ON DELF SCOLAIRE EKSAM?

Alates 2013. aastast korraldab SA Innove koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis rahvusvaheliselt tunnustatud prantsuse keele eksamit DELF Scolaire. DELF Scolaire eksamit on võimalik sooritada A1-B2-tasemel nii põhikooli- kui ka gümnaasiumiastmes. DELF-diplom on rahvusvaheliselt tunnustatud ja kehtib terve elu.

B1- ja B2-taseme eksameid tunnustatakse seejuures võõrkeele riigieksamina. Samuti on B2-taset kinnitava diplomiga võimalik jätkata õpinguid Prantsusmaa kõrgkoolides või prantsuskeelsetel õppekavadel mujal maailmas. B1- või B2-taseme olemasolu nõutakse ka prantsuse keelt kõnelevates riikides üliõpilasvahetuses osalemiseks. Eestis on DELF B2 eksami edukat sooritamist tõendava diplomiga võimalik eritingimustel astuda Tartu Ülikooli romanistika bakalaureuseõppesse. 

 

2019. AASTA TULEMUSED

DELF-eksamid on aasta-aastalt õpilaste hulgas populaarsemaks muutunud ning eksaminande tuleb järjest juurde. Tänavu osales eksamil 534 5.-12. klassi õpilast 20 koolist Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus ja Narvas. Läbisaajate protsent oli kõrge – 92%. 

Tänavu osalenud koolid: Ehte Humanitaargümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium, Inglise Kolledž, Laagna Gümnaasium, Prantsuse Lütseum, Reaalkool, Rocca al Mare Kool, Tallinna Euroopa Kool, Vanalinna Hariduskollegium, Viimsi Gümnaasium, 21. Kool, Tartu Descartes’i Kool, Miina Härma Gümnaasium, Tartu Erakool, Hugo Treffneri Gümnaasium, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, Tartu Katoliku Hariduskeskus, Narva Kesklinna Gümnaasium, K. J. Petersoni Gümnaasium, Läänemaa Ühisgümnaasium.

Loe artiklit teises keeles: Français,

Järelvaadatav: teemaõhtu “Eesti kunstnikud Pariisis 20. sajandi algul”

5. jaanuar 2021

26. jaanuaril 2021 tähistame Eesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete sõlmimise 100. aastapäeva! Tähtpäeva eel rändamegi Prantsuse Instituudi teemaõhtuga ajas tagasi: Eesti kunstnikest Pariisis kõneleb sütitavalt Pariisis elav eesti giid Marina Laikjõe. Virtuaalkohtumine toimub...

Loe edasi

Eesti kunstnikud Pariisis 20. sajandi algulEesti-Prantsuse diplomaatiliste suhete 100. aastapäevPrantsuse Instituudi teemaõhtu

Prantsuse filmid ja sarjad Netflixis

21. juuli 2020

Kes on ühtviisi nii Netflixi kui ka prantsuse keele sõber, võib leida midagi meelepärast järgnevate filmide ja sarjade hulgast, kus on nii draamat kui ka komöödiat.   Iris / In the Shadow of Iris Režissöör: Jalil Lespert, triller (2016) Rikka pankuri Antoine Doriot naine Iris...

Loe edasi

filmidNetflixsarjad