Prantsuse riiklike stipendiumite taotlusvoor 2020/2021. õppeaastaks on avatud!  

Stipendium on mõeldud üliõpilastele, kes soovivad õppida ühe õppeaasta Prantsuse kõrgharidusasutuses (alates magistriastmest).

Prantsuse riiklik õppestipendium tagab 700-eurose igakuise elatisraha, mis kantakse otse stipendiaadi pangaarvele. See summa aitab katta kohapealseid majutus- ja elamiskulusid. Stipendiumit ei saa samal ajal taotleda koos teise Prantsuse riigi õppetoetuse ega Erasmus+ stipendiumiga. 

Stipendiumid on määratud üheks akadeemiliseks õppeaastaks (9 kuud). Üliõpilane võib kandideerida samale stipendiumile ka järgneval õppeaastal, kuid uue õppetoetuse määramine ei ole garanteeritud. Seega tuleks üliõpilasel, kes plaanib jääda Prantsusmaale pikemaks ajaks, leida õpingute finantseerimiseks  täiendavaid allikaid.   


Prantsuse riikliku õppestipendiumi eelised

Stipendium annab ühtlasi mitmeid eeliseid:

 • 700€ õpingutega seotud kulude katmiseks  (näiteks arvuti ostmine, printimiskulude tasumine jne). Stipendiaadid saavad taotleda toetust, kui õpingute algusest on möödunud vähemalt kolm kuud, esitades Campus France’ile tõendi Prantsuse õppeasutusse sisseastumisest.
 • 167€ kuus majutuskulude katmiseks, kui elate Pariisi regioonis (Ile-de-France), või 143 €/kuus teiste regioonide puhul*. Stipendiaadil, kel pole Prantsusmaale jõudes veel püsivat elukohta, on õigus saada majutuskulude hüvitamist kuni 3 päeva eest.
 • Kuni 5000 € ulatuses õppetasu hüvitamist või õppetasu täielik tühistamine, kui tegemist on Prantsuse kõrgharidusministri hallatava riikliku õppeasutusega. 
 • Täiendava tervisekindlustuse hüvitamine kuni 264€ eest aastas. Riiklik üldine ravikindlustus on tudengite jaoks tasuta, kuid mõlemad kindlustused on kohustuslikud, et tagada tõhus kindlustatus.           

 

Prantsuse riigi stipendiaadid ei pea tasuma õppelinnaku 91-eurost osalustasu ning saavad tasuta osa teenustest, mis on mõeldud tudengite elutingimuste parandamiseks ja heade õpitulemuste soodustamiseks, sh ligipääs spordile, kunstile ja muule kultuuritegevusele ning üliõpilaste tugiteenustele. 

*Majutuskulude osaliseks hüvitamiseks peab üür ületama 188€ kuus. Kui üürile kulub sellest väiksem summa, väheneb toetuse määr poole võrra.    

 

Kandideerimistingimused

 • Olete Eesti kodanik või ilma kodakondsuseta Eesti alaline elanik;
 • Teil on tunnustatud kõrgharidusasutuse väljastatud diplom, mis võimaldab astuda väljavalitud Prantsuse õppeasutusse.
 • Teil on piisav prantsuse keele oskus (vastavuses DELF/DALF prantsuse keele diplomiga), välja arvatud juhul, kui õppetöö toimub inglise keeles.
 • Olete end juba registreerinud või esitanud sisseastumistaotluse mõnda tunnustatud Prantsuse kõrgharidusasutusse 2020/2021. õppeaastaks.

     

Kandideerimistaotluse jaoks vajalikud dokumendid

Taotluse dokumendid peavad olema vastavalt ainekava õppekeelele kas prantsuse või inglise keeles.  

 • CV;
 • motivatsioonikiri;
 • koopia kõrgeima õppeastme diplomist;
 • juhul kui taotleja on taotlemise hetkel tudeng, esitada õppimist tõendav sertifikaat koos õppekava juhi soovituskirjaga;
 • Prantsuse kõrgharidusasutusse eelregistreerimise tõend (võtke Prantsuse ülikooli õppekoordinaatoritega aegsasti ühendust);

Taotlusi võtab vastu ja hindab Prantsuse Suursaatkonna koostöö- ja kultuuriosakond.


2020/2021. õppeaasta stipendiumite taotlusvooru ajakava

Seoses COVID-19 epideemiaga võetakse kandideerimistaotlusi vastu vaid elektroonilisel kujul:

 1. Elektrooniliste taotluste esitamise tähtaeg on 9. juuni 2020 kell 24.00. Palume saata taotlus meiliaadressil theodore.hervieux[at]ife.ee .
 2. Koostöö-ja kultuuriosakond teeb pärast taotlusvooru tähtaja lõppu taotluste seast esmase valiku.
 3. Alates 11. juunist korraldatakse väljavalitud kandidaatidega individuaalsed intervjuud.
 4. Lõplik otsus teatatakse hiljemalt 29. juunil (taotlus on kinnitatud, pandud ootenimekirja või tagasi lükatud).     

Stipendium määratakse lõplikult alles pärast kõrgharidusasutusse õppimaasumist või eelregistreerimist tõendavate dokumentide esitamist.

 

Täiendavate küsimuste korral palume ühendust võtta Théodore Hervieux’ga (ülikoolidevahelise ja teaduskoostöö atašee ning Campus France’i esindaja Eestis): theodore.hervieux [@] ife.ee      

Loe artiklit teises keeles: Français, English,

Arvo Pärdi filmiõhtud ETV2-s

11. August 2020 / 25. August 2020

Arvo Pärdi 85. sünnipäeva ootuses pakub ETV2 koostöös Arvo Pärdi Keskusega augusti teisipäevadel vaatamiseks filme, milles Arvo Pärdi muusikal on kandev roll. Programmis on ka kaks Prantsuse filmi: “Ilmutus” ja "Ootus"! Filmid on järelvaadatavad ETV2 lehel.   11. augustil kell...

Loe edasi

Arvo PärtETV2FilmKino

Prantsuse filmid ja sarjad Netflixis

Kes on ühtviisi nii Netflixi kui ka prantsuse keele sõber, võib leida midagi meelepärast järgnevate filmide ja sarjade hulgast, kus on nii draamat kui ka komöödiat.   Iris / In the Shadow of Iris Režissöör: Jalil Lespert, triller (2016) Rikka pankuri Antoine Doriot naine Iris...

Loe edasi

filmidNetflixsarjad

Arhitektuurimuuseum: Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni ja Benoît Peetersi arhitektuurikoomiksid

18. Juuni 2020 / 8. November 2020

Kui 2020 on Eestis digikultuuriaasta, siis Prantsusmaal on see pühendatud koomiksitele, prantsuse kultuuri olulisele osale. Koomiksikultuur jõuab tänavu täies hiilguses ka eesti publiku ette - Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub tutvuma näitusega “Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni...

Loe edasi

arhitektuurBenoît PeetersEesti ArhitektuurimuuseumFrançois Schuitengraafiline romaankoomiksikunst

Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele ja valitsuse otsustele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Alates juunist pakub Prantsuse Instituut suviseid intensiivkursusi, mis toimuvad kohapeal väikestes gruppides, järgides ohutus- ja hügieeninõudeid. - Soovi korral...

Loe edasi