Prantsuse riiklike stipendiumite taotlusvoor 2020/2021. õppeaastaks on avatud!  

Stipendium on mõeldud üliõpilastele, kes soovivad õppida ühe õppeaasta Prantsuse kõrgharidusasutuses (alates magistriastmest).

Prantsuse riiklik õppestipendium tagab 700-eurose igakuise elatisraha, mis kantakse otse stipendiaadi pangaarvele. See summa aitab katta kohapealseid majutus- ja elamiskulusid. Stipendiumit ei saa samal ajal taotleda koos teise Prantsuse riigi õppetoetuse ega Erasmus+ stipendiumiga. 

Stipendiumid on määratud üheks akadeemiliseks õppeaastaks (9 kuud). Üliõpilane võib kandideerida samale stipendiumile ka järgneval õppeaastal, kuid uue õppetoetuse määramine ei ole garanteeritud. Seega tuleks üliõpilasel, kes plaanib jääda Prantsusmaale pikemaks ajaks, leida õpingute finantseerimiseks  täiendavaid allikaid.   


Prantsuse riikliku õppestipendiumi eelised

Stipendium annab ühtlasi mitmeid eeliseid:

 • 700€ õpingutega seotud kulude katmiseks  (näiteks arvuti ostmine, printimiskulude tasumine jne). Stipendiaadid saavad taotleda toetust, kui õpingute algusest on möödunud vähemalt kolm kuud, esitades Campus France’ile tõendi Prantsuse õppeasutusse sisseastumisest.
 • 167€ kuus majutuskulude katmiseks, kui elate Pariisi regioonis (Ile-de-France), või 143 €/kuus teiste regioonide puhul*. Stipendiaadil, kel pole Prantsusmaale jõudes veel püsivat elukohta, on õigus saada majutuskulude hüvitamist kuni 3 päeva eest.
 • Kuni 5000 € ulatuses õppetasu hüvitamist või õppetasu täielik tühistamine, kui tegemist on Prantsuse kõrgharidusministri hallatava riikliku õppeasutusega. 
 • Täiendava tervisekindlustuse hüvitamine kuni 264€ eest aastas. Riiklik üldine ravikindlustus on tudengite jaoks tasuta, kuid mõlemad kindlustused on kohustuslikud, et tagada tõhus kindlustatus.           

 

Prantsuse riigi stipendiaadid ei pea tasuma õppelinnaku 91-eurost osalustasu ning saavad tasuta osa teenustest, mis on mõeldud tudengite elutingimuste parandamiseks ja heade õpitulemuste soodustamiseks, sh ligipääs spordile, kunstile ja muule kultuuritegevusele ning üliõpilaste tugiteenustele. 

*Majutuskulude osaliseks hüvitamiseks peab üür ületama 188€ kuus. Kui üürile kulub sellest väiksem summa, väheneb toetuse määr poole võrra.    

 

Kandideerimistingimused

 • Olete Eesti kodanik või ilma kodakondsuseta Eesti alaline elanik;
 • Teil on tunnustatud kõrgharidusasutuse väljastatud diplom, mis võimaldab astuda väljavalitud Prantsuse õppeasutusse.
 • Teil on piisav prantsuse keele oskus (vastavuses DELF/DALF prantsuse keele diplomiga), välja arvatud juhul, kui õppetöö toimub inglise keeles.
 • Olete end juba registreerinud või esitanud sisseastumistaotluse mõnda tunnustatud Prantsuse kõrgharidusasutusse 2020/2021. õppeaastaks.

     

Kandideerimistaotluse jaoks vajalikud dokumendid

Taotluse dokumendid peavad olema vastavalt ainekava õppekeelele kas prantsuse või inglise keeles.  

 • CV;
 • motivatsioonikiri;
 • koopia kõrgeima õppeastme diplomist;
 • juhul kui taotleja on taotlemise hetkel tudeng, esitada õppimist tõendav sertifikaat koos õppekava juhi soovituskirjaga;
 • Prantsuse kõrgharidusasutusse eelregistreerimise tõend (võtke Prantsuse ülikooli õppekoordinaatoritega aegsasti ühendust);

Taotlusi võtab vastu ja hindab Prantsuse Suursaatkonna koostöö- ja kultuuriosakond.


2020/2021. õppeaasta stipendiumite taotlusvooru ajakava

Seoses COVID-19 epideemiaga võetakse kandideerimistaotlusi vastu vaid elektroonilisel kujul:

 1. Elektrooniliste taotluste esitamise tähtaeg on 9. juuni 2020 kell 24.00. Palume saata taotlus meiliaadressil theodore.hervieux[at]ife.ee .
 2. Koostöö-ja kultuuriosakond teeb pärast taotlusvooru tähtaja lõppu taotluste seast esmase valiku.
 3. Alates 11. juunist korraldatakse väljavalitud kandidaatidega individuaalsed intervjuud.
 4. Lõplik otsus teatatakse hiljemalt 29. juunil (taotlus on kinnitatud, pandud ootenimekirja või tagasi lükatud).     

Stipendium määratakse lõplikult alles pärast kõrgharidusasutusse õppimaasumist või eelregistreerimist tõendavate dokumentide esitamist.

 

Täiendavate küsimuste korral palume ühendust võtta Théodore Hervieux’ga (ülikoolidevahelise ja teaduskoostöö atašee ning Campus France’i esindaja Eestis): theodore.hervieux [@] ife.ee      

Loe artiklit teises keeles: Français, English,

“Kodu ja rahu” Dokfoto Keskuses – Emmanuel Tussore, Anton Ivanov, Alexander Vasilyev

4. Detsember 2020 / 28. Veebruar 2021

04.12.2020 - 28.02.2021 on Dokfoto Keskuses avatud näitus "Kodu ja rahu" Süüria sõja temaatikal, mis paneb kokku kõlama kolme kunstniku teosed. Nende seas on eksponeeritud prantsuse kunstniku Emmanuel Tussore'i Aleppo seebist modelleritud installatsioon. Näitust toetab Prantsus Instituut...

Loe edasi

Aleppo seepEmmanuel TussoreJuhan Kuusi Dokfoto KeskusKodu ja rahuNäitus

7. Artishoki biennaal – Marc Leschelier

18. November 2020 / 6. Detsember 2020

7. Artishoki biennaali raames esitleb 25. novembril kell 18 enda teost "Must mört" prantsuse kunstnik Marc Leschelier. Esmaesitlus leiab aset Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35). 27. novembrist kuni 6. detsembrini on Kai Kunstikeskuses avatud ühisnäitus. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Jean Arnaud’ isikunäitus “Servale”

21. November 2020 / 16. Veebruar 2021

Prantsuse kunstniku Jean Arnaud' isikunäitus on avatud Tartu Ülikoolis (Jakobi 2) 21.11.2020-16.02.2021. Näitusel kujutab kunstnik kaht kadunud puud, üht Eestis, teist Prantsusmaal, mille lugu on teda tugevalt mõjutanud. Näituse on korraldanud Sara Bédard-Goulet loomingu- ja teadusprojekti...

Loe edasi

Jean ArnaudNäitusTartu Ülikool