Prantsuse riiklik Moe- ja materjalikunsti kool pakub välistudengitele magistriõpet

24. Märts 2017 / 24. Mai 2017

Prantsuse riiklikus Moe-ja materjalikunsti koolis, L’École Nationale de Mode et Matière – Paris Fashion School by PSL (EnaMoMa), korraldatakse uut magistriastme õppeprogrammi, mis on suunatud välisüliõpilastele.

Prantsuse riiklik Moe- ja materjalikunsti kool tekkis kolme maineka Pariisi kõrgkooli: l’Ecole nationale supérieure des Arts Décoratifs, MINES ParisTech ja l’Université Paris Dauphine, omavahelisest koostööst. Lühendnimega EnaMoMa näol on tegu kooliga, kus sulavad kokku inseneriteadus, loomingulisus ja management, mis on kõik tänapäeva moetööstuse juures ühtemoodi vajalikud. Kool pakub kolme õppevormi: ühte magistrikava, kahte suveülikooli seminari ning alates 2018. aastast ka doktoriõpet. 

Magistri õppekava

  • Uus õppesessioon algab 2017. aasta septembris, kus 15-le üliõpilasele – kelle seas on nii prantslasi kui välistudengeid – antakse võimalus oma ideid  ellu viia, olgu tegemist kõrgmoe või prêt-à-porter riiete disainiga. Ainult ingliskeelse õppekava raames õpetatakse mitmete teiste ainete hulgas stsenograafiat, graafikat ja tarbedisaini, printimistehnikaid, sisearhitektuuri ning loomulikult ka peaaineid rõivaste disaini ja tekstiilide ja materjalide disaini. Samuti on õppekavas ette nähtud ettevõtetega projektide läbi viimine. Tegemist on väga laiahaardelise väljaõppega, mis EnsAD juhi sõnul on “vastuseks tekstiili-riidetööstuse paradoksile, kus hoolimata asjaolust, et valdkond on majanduskasvule oluliseks mootoriks, ei olnud seni ühtegi riiklikku kooli, mis oleks pakkunud magistri- ja doktoriõpet”.

 

  • Kellele?

Magistriastme õppekava on avatud üliõpilastele, kellel on moekunstis bakalaureusekraad (või muu prantsuse 180 ECTS kvalifikatsiooniga võrdsustatav erialane kraad) ning kellel on rõivadisaini ja -tootmise alaseid oskusi ning tunnevad tekstiilide ja materjalide põhiomadusi. Õppekava edukatele sooritajatele antakse üle kaks diplomit : EnsAD magistriastme lõputunnistus ja PSL diplomi (rohkem infot siin).

  • Olulised kuupäevad

Viimane tähtaeg taotluste esitamiseks on 30. juuni, registreerimine EnaMoMa veebisaidil.

Suveülikooli seminarid

10.-13. juuli 2017 toimub kaks õppeseminari: üks moealane ja teine värvidele keskendunud.

Registreerumine on avatud, rohkem infot siin  

 

Loe artiklit teises keeles: Français, English,