Prantsuse e-lugemisklubi: “Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?”

Prantsuse Instituut

29. Oktoober 2020

Kuninga 4, Tallinn

29. oktoobril on Prantsuse Instituudi lugemisklubi külaline tõlkija ja Tartu Ülikooli prantsuse kirjanduse professor Tanel Lepsoo. Seekordne teos on kelmikas ja intrigeeriv ninanips lugemisklubile, sest räägime … Pierre Bayard’i raamatust “Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?”. Teos on äsja ilmunud kordustrükis “LR kuldsarjas”.

  • Sel korral toimub kohtumine Zoomis. Osalejad saavad end kirja panna siin. Enne lugemisklubi seanssi saadame registreerunutele meilile veebiplatvormi lingi.

 

Millal? – Neljapäeval, 29. oktoobril 2020 kell 18.00-19.00.
Kus? – Asjaolude sunnil tuli plaane vahepeal veidi kohendada – kohtume sel korral Zoomis. Prantsuse Instituudis (Kuninga 4).
Mis? – Pierre Bayard “Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?”.
Kes? – Eestikeelset vestlusringi veab raamatu tõlkija Tanel Lepsoo.

 

PIERRE BAYARD “KUIDAS RÄÄKIDA RAAMATUTEST, MIDA ME POLE LUGENUD?”

Prantsuse keelest tõlkinud Tanel Lepsoo, toimetanud Triinu Tamm
Loomingu Raamatukogu 2008 / 2020

Mida õigupoolest tähendab see, kui inimene ütleb, et ta on üht või teist raamatut lugenud? Mis vahe on raamatu mittelugemisel ja raamatust mittehuvitumisel? Väljakutsuva pealkirjaga teoses kutsub prantsuse esseist, kirjandusõppejõud ja psühhoanalüütik Pierre Bayard (sünd. 1954) üle saama raamatu mittelugemisega seotud häbist, sõnastab nii eluliste olukordade kui ka kirjandusklassika abil erinevaid lugemise astmeid ning näitab, et raamatute tundmaõppimiseks võib olla tõhusamaidki viise kui nende lugemine.

Loe katkendit

 

PRANTSUSE LUGEMISKLUBI EESMÄRK on tõsta esile kvaliteetset kaasaegset prantsuskeelset kirjandust, mis on tõlgitud eesti keelde, ning pakkuda kirjandushuvilistele kohta, kus koos käia, arutelusid pidada ja lugemismuljeid vahetada.

 

Lugemiseni!

 

Pierre Bayard_Kuidas rääkida raamatutest, mida me pole lugenud?_foto Rahva Ramat

7. Artishoki biennaal – Marc Leschelier

18. November 2020 / 6. Detsember 2020

7. Artishoki biennaali raames esitleb 25. novembril kell 18 enda teost "Must mört" prantsuse kunstnik Marc Leschelier. Esmaesitlus leiab aset Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35). Tegu on 10-päevasest kunstiteoste avamiste seeriast kaheksanda sündmusega. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Jean Arnaud’ isikunäitus “Servale”

21. November 2020 / 16. Veebruar 2021

Prantsuse kunstniku Jean Arnaud' isikunäitus on avatud Tartu Ülikoolis (Jakobi 2) 21.11.2020-16.02.2021. Näitusel kujutab kunstnik kaht kadunud puud, üht Eestis, teist Prantsusmaal, mille lugu on teda tugevalt mõjutanud. Näituse on korraldanud Sara Bédard-Goulet loomingu- ja teadusprojekti...

Loe edasi

Jean ArnaudNäitusTartu Ülikool