Prantsuse filmid pühadel Eesti Televisioonis

ETV ja ETV2 pakuvad vana aasta lõpus ja uue alguses prantslaslikke filmielamusi nii suurtele kui ka väikestele kinokunsti sõpradele!

 

“Väikese põhjapõdra Ailo suur seiklus”

T, 24. detsembril kl 17.00 ETV-s
Prantsuse-Soome, 2018
Aïlo: Une odyssée en Laponie

Film jutustab loo nõrgukese ja haavatava põhjapõdravasika Ailo võitlusest ellujäämise nimel metsikus looduses. See, kuidas ta elu ja loodust avastab, on tõeline südamest tulev lugu keset Lapimaa suursugust maastikku.

 

“Vihmavarjutorge”

E, 30. detsembril kl 20.50 ETV2-s
Prantsuse, 1980
Le coup du parapluie

R: Gérard Oury. O: Pierre Richard, Valérie Mairesse jt. Äravahetamiskomöödia. Peaosas särab prantsuse tippkoomik Pierre Richard. Näitlejakarjääri ja kaunite naiste suhtes kirglik Grégoire Lecomte soovib juba ammugi filminduses edu saavutada. Ühel hommikul viib Grégoire’i tee produtsendi juurde, et saada palgamõrvari roll. Samal ajal on aga linnas liikvel ja uut ülesannet vastu võtmas ka tegelik palgamõrvar Moskovitz. Grégoire’il õnnestub produtsent ja maffiaboss segamini ajada ning ta võtab rolli pähe vastu ehtsa palgamõrva tellimuse. Taparelvaks antakse talle vastavalt tuunitud vihmavari.

 

“Aju”

K, 1. jaanuaril kl 22.00 ETV2-s
Prantuse-Itaalia, 1969
Le cerveau

Erirongis toimetatakse Pariisist Brüsselisse NATO salasaadetist, millele tahavad käpa peale panna kahtlased tüübid La Manche’i mõlemalt kaldalt. Prantsusmaal valmistub rööviks nutikas pisisuli Arthur koos oma semu Anatole’iga, Inglismaal aga geniaalne petis hüüdnimega Aju, kelle käsutuses on vilunud meeskond ja rohkesti vahendeid. Paraku otsustavad mõlemad kambad operatsiooni läbi viia täpselt samal päeval ja tunnil. Režissöör Gérard Oury, osades hiilgavad koomikud Jean-Paul Belmondo, Bourvil ja David Niven.

 

Lastefilm “Belle’i et Sébastieni seiklused jätkuvad”

L, 4. jaanuaril kl 17.00 ETV2-s 
Prantsuse, 2015
Belle et Sébastien, l’aventure continue

Sõda on lõppenud ja Sebastian ootab kannatamatult Angelina kojutulekut, keda ta pole kaks aastat näinud. Kui neiu aga ei naase ja levib kuuldus lennuõnnetusest mägedes, otsustab poiss ta ise üles otsida, astudes koos oma truu sõbra Belle’iga vastu oma elu kõige ohtlikumale seiklusele.

 

Rõõmsaid pühi ja säravat uut aastat!

Prantsuse filmid _pühad ETV-s

“Väikese põhjapõdra Ailo suur seiklus”

Loe artiklit teises keeles: Français,

Frankofooniakuu filmid ETV2-s

4. Märts 2020 / 25. Märts 2020

Märts on ETV2-s frankofooniakuu! Igal märtsikuu kolmapäeval kell 21.30 pärast "Aktuaalset kaamerat" toob ERR koostöös Prantsuse Instituudi, Kanada saatkonna ja Valloonia esindusega teie ette väärt valiku viimaste aastate prantsuskeelsetest linateostest. Filmid on ETV2 veebilehel kuu aja...

Loe edasi

ETV2FestivalFilmfrankofooniafrankofooniakuu

Frankofooniakuu sündmused 2020

1. Märts 2020 / 31. Märts 2020

I nädal, 2. - 8. märts Teisipäeval, 3. märtsil kell 18.00 avab kinos Sõprus Kanada frankofooniakuu ja näitab suurejoonelist ajaloolist draamat Kanada ajaloost "Hochelaga, vaimude maa".  Film on prantsuse keeles ingliskeelste subtiitritega. TASUTA! Teisipäeval, 3. märtsil kell 19...

Loe edasi

apéroBelgiadokumentaalfilmFestivalFilmfrankofooniafrankofooniakuujazzKanadakeelekohvikkirjanduskontsertMuusikapianistPrantsuse filmprantsuse keelprantsuse kinoprantsuse lugemisklubiprantsuskeelne kirjandusPrantsusmaaQuebecŠveitsTuneesia