Prantsuse dokid Pärnu filmifestivalil

Pärnu rahvusvaheline dokumentaal-ja teadusfilmide festival

25. Juuni 2019 / 30. Juuni 2019

Pärnu

25.-30. juunil toimub Pärnus juba XXXIII korda rahvusvaheline dokumentaal- ja teadusfilmide festival. Tänavuse festivali rikkalikust programmist leiab mitu uut ja eriilmelist Prantsuse dokki. Kõik seansid on tasuta!

Juba 33. korda rõõmustab Pärnu meid rahvusvahelise dokumentaal- ja teadusfilmide festivaliga. Kui satute suvisesse Pärnusse, astuge läbi! Kõik seansid on tasuta!

Kogu festivali kava leiate SIIT.

Prantsuse Instituut tegi filmikavast oma valiku.

 

Alasti / Nu

Autorid Blandine Huk, Frederic Cousseau
Prantsusmaa, 2018, 54′

Ma ei kuule enam su masinaid, tehaseid, kurdistavat suurlinnade müra, taevast lõhestavaid lennukeid ega harvesteride mõrtsukatööd. Mu puud on täiesti tasa. Nad ei karda enam. Neil pole enam ühtki vaenlast peale pikse.

Linastub neljapäeval, 27. juunil kell 22.00 Endla teatris

 

Must päike / Soleil Noir


Camille Courcy, Charles de Kochko
Filmitud Iraagis, 2019, 107′

Kostab tumma müra. Avame silmad. Väljas on kaos. Mosuli lahing on juba alanud. Ligi sada tuhat meest kõikjalt Iraagist on kokku tulnud, et võidelda tagasi Ninive org. 

Linastub kolmapäeval, 26. juunil kell 19.00 Endla teatris
NB! kohal on filmi autorid

 

Süvalaul / Rouge Gorge


Marie-Pascale Dubé
Prantsusmaa/Kanada, 2019, 90′

Juba lapsepõlvest suudab Marie-Pascale Dubé tekitada väga madalaid ja kummalisi häälitsusi. Kui ta avastab aga katajjaqi, inuiitide traditsioonilise kõrilaulu, kus naiste hääled põrkuvad omavahel justkui kahevõitluses, tunneb ta selles otsekohe ära oma kutsumuse. Armastus kõrilaulu vastu viis Marie-Pascale’i peaaegu inimtühjale Igluliku saarele Kanada põhjaservas, kus ta asus uurima iseenda, Kanada ja Québeci juuri. Rännakust sündinud täispikk dokk “Süvalaul” on väärt kohtumine kauge rahva ja kultuuriga ning enese avastamata soppidega.

Linastub reedel, 28. juunil kell 19.00 Endla teatris.
NB! kohal on filmi autor

 

Mingus Erectus

Autor: Amaury Voslion
Prantsusmaa, 2018, 75′

Sulg kraabib märkmikulehti. Päikselaigus seisab kontrabass. Poeetiline Mingus Erectus on intiimne sissevaade muusika loomise protsessi ja avastamisrõõm heliks saanud kritseldusest.

Linastub reedel, 28. juunil kell 15.30 Endla teatris

 

Unustatud esivanemate vari / L’Ombre des ancêtres

Autor: Max Hureau
Prantsusmaa, Ukraina, 2018, 82′

Kaugel Ukraina Karpaatides elavad hutsuulid. Aastaegade rütmis kulgeva töö juurde käivad laulud ja paganlikud riitused loovad pildi kohalike tugevast seosest minevikuga. Enne kui sõda üle käis ja hutsuulid päris üksi jäid, jagasid nad oma kodu armeenlaste, romade ja juutidega. 

Linastub reedel, 28. juunil kell 21 Endla teatris.

 

Prantsuse filmide linastumist toetab Prantsuse Instituut Eestis.

Veel üritusi

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse DJ’d Üle Heli muusikafestivalil

16. Oktoober 2019 / 20. Oktoober 2019 - Tallinn

16.–20. oktoobrini toimub muusika- ja helikunstifestival Üle Heli. Festivali programm sisaldab kontserte, klubiõhtuid, heliinstallatsioone, filmiprogrammi ning haridusliku eesmärgiga seminare ja vestlusringe. „Üle Heli eesmärgiks on olnud uurida muusika ja heli tähendust ning seoseid...

Loe edasi

FestivalMuusika

Boggie šansooniõhtu Aidas

26. Oktoober 2019 - Tallinn

Boglárka Csemer, artistinimega Boggie on Ungari päritolu muusikakirjutaja ja laulja, kes pani sõpradest muusikutest kokku oma unelmate bändi ja vallutab nüüd maailma. Grupi kontserdid on nii elulised, et tekib tunne, justkui noored mitte ainult ei musitseeriks laval, vaid räägiksid...

Loe edasi

kontsertMuusika

Pöörast jazz manouche’i ungari bändilt Canarro

21. Oktoober 2019 - Tallinn

Ida-Euroopa manouche sving, millele on lisatud tilgake saja-aastast Budapesti salongide muusikat, killuke Pariisi ja jazzi muusikaline vabadus. Canarro kontsertid pakuvad vahetut rõõmu ja muusikat kõikidele meeltele! Canarro: Viiul – Tamás Szakál Kitarr – Attila Sidoo Kitarr – Viktor...

Loe edasi

kontsertMuusika