Jääb ära – Prantsuse klavessiinivõlur Pierre Hantaï Tallinnas

15. Aprill 2020 / 19. Aprill 2020

Tallinn

12. Tallinna Klavessiinifestival kutsub kõiki barokisõpru 15.-19. aprillini kontsertidele Tallinna olulisematesse kontserdipaikadesse – Kadrioru lossi, Mustpeade majja ja Ungern-Sternbergi paleesse. Olete oodatud!

Prantsuse klavessinist Pierre Hantaï on kõikjal maailmas pälvinud ülivõrdelisi tiitleid – klassikalise muusika suurkuju, üks kaasaja kuulsamaid Bachi interpreteerijaid, suur prantsuse klavessinist jne. Ta on pälvinud arvukalt muusikaauhindu, mh Gramophone’i preemia ning laureaaditiitli mainekal Brügge klavessiinikonkursil, mis on omamoodi hüppelaud edasiseks karjääriks. Pierre Hantaï on kirglik ja kompromissitu muusik. Ta on igati selle poolt, et hea interpreet, kes esitab suurepärast muusikat süvenenult ja südamega, ei vaja trikitamist tänapäeva turundusvõtetega. Ta rõhutab, et parimad heliloojad muusikaajaloos on valinud just klavessiini oma geniaalsete ideede meediumiks.

Hantaï esineb solistina üle kogu maailma. Ta astub tihti üles koos Jordi Savalliga, naudib muusikalisi taaskohtumisi oma vendade Marc Hantaï (flööt) ja Jerôme Hantaï (viola da gamba, klaver) ning mitmete barokkmuusikutest sõpradega.

Klavessiiniduo Pierre Hantaï (Prantsusmaa), Skip Sempé (USA)
Kolmapäeval, 15.aprillil kell 19.00 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja

Kavas: Rameau’ ooperitranskriptsioonid

Klavessiinifestivali piletid

Loe klavessinisti ja organisti Marju Riisikampi intervjuud Pierre Hantaïga 

 

Avafoto: ajakiri Muusika

 

Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Seoses eriolukorra lõppemisega võivad individuaaltunnid alates mai lõpust Prantsuse Instituudis soovi korral kohapeal jätkuda. - Prantsuse Instituut töötab praegu välja tunniplaani...

Loe edasi