Näitus “Inimlikud linnad” Disainiööl

Balti jaama ootepaviljon

10. September 2018 / 16. September 2018

Toompuiestee 37

Tallinn

Näitus "Inimlikud linnad" koosneb nelja aasta jooksul Cité du design Saint-Etienne juhitud projekti tulemuste esitlusest. Esmakordselt näidatakse Eesti tiimi toodetud lõõgastuskapslit "HÄLO" ning toimub projekti tulemusi kokkuvõtva raamatu esitlus. Avamine ja raamatuesitlus 13. septembril kell 17.30!

Ajaloolisesse Balti jaama ootepaviljoni on koondatud ligi kümme näitust meilt ja mujalt. Linnateemad avavad nii suurtele kui väikestele külastajatele “Inimlikud Linnad” näitus, Aalto Exit Arhitektuurikooli näitus, iF Design Talendiauhinna näitus, “Õhus on Kalamaja” raamatul põhinev Kalamaja kogukonna näitus ning laste joonistuste näitus nende ideaalsest linnast. Näitamisele tuleb ka Haapsalu Graafilise Disaini Festivali näitus “Dialoog”. Külastajad saavad näha Human Cities projekti raames valminud lõõgastuskapslit HÄLO. Lastele on Balti jaamas loodud ala, kus nad saavad oma linna ehitada ja muidugi ei puudu Balti jaama ootepaviljonist mõnus kohvik ja ala, kus jalga puhata.

Näitus “Inimlikud Linnad”
Maailma muutudes oleme silmitsi uute paradigmadega. Kiire linnastumise tulemusena elab juba enam kui pool maailma rahvastikust linnades. Linnad peavad nii suure kasvuga toime tulema, ühtlasi on neil vaja otsida lahendusi reale teistele väljakutsetele, mis sellega kaasnevad – majanduslik ja kultuuriline globaliseerumine, keskkonnakriisid, linnasisene võistlus parimate investeeringute eest, inimeste eluviiside, töö ja vaba aja veetmise muutumine. Kokkuvõttes tähendab see, et linnad peavad kohanema uue reaalsusega.

Sellises kontekstis on projekt “Inimlikud linnad” käsitlenud kaasaegse linna mahtu ja ühisloomet. Projekt tugineb Brüsselis asuva rahvusvahelise loovdisaini konsultatsioonifirma Pro Materia kontseptsioonile aastast 2006 ja täna juhib seda Cité du design Saint-Etienne.
Näitus on koostatud nelja aasta koostööl valminud raamatu materjalide põhjal ning kajastab sel perioodil toimunud eksperimente, arutelusid, meistriklasse ning töötubasid. Näitusel esitletakse esimest korda Eesti tiimi lõpp-produkti – lõõgastuskapslit “HÄLO” ning toimub ka projekti tulemusi kokkuvõtva raamatu esitlus.

Näitus on avatud 10.–16. septembrini esmaspäevast laupäevani 12:00–20:00 ja pühapäeval 12:00–18:00
“Human Cities” näituse avamine  ja raamatuesitlus neljapäeval, 13.septembril 17:30–19:00
Balti jaama ootepaviljonis Toompuiestee 37
TASUTA!

 

Projekti raames toimub neljapäeval, 13. septembril Eesti Kunstiakadeemias ka konverents “Inimlikud linnad” (eelregistreerimisega). Rohkem infot

 

Korraldab Disainöö

 

 

 

 

 

Rohkem infot Disainiöö kodulehelt

Rohkem infot Human Cities projekti kohta Saint Etienne’is:

Prantsuse kultuurisügis 2020

Prantsuse kultuuri sügissaak tuleb rikkalikult värvikirev! Koostöös heade sõprade ja partneritega pakub Prantsuse Instituut põnevat, vaheldusrikast kultuuriprogrammi filmist näitusteni, kirjandusest muusikani. Kava täieneb pidevalt.   FILM Prantsuse filmiõhtud ETV2-s. Koostöös...

Loe edasi

arhitektuurBocuse d'OrdžässFilmFotograafiagastronoomiakeelekohvikKinokirjanduskontsertkunstmuuseumMuusikaNäitusprantsuse keelprantsuse keele kohvikPrantsuse kultuurprantsuse kultuurisügisTeater