Kultusfilmi “Mees ja naine” eriseansid sõbrapäeval

Sõprus, Artis, Elektriteater

14. Veebruar 2020

Tallinn, Tartu

Nad ei ole enam verinoored, neil on lapsed, selja taga traagiliselt lõppenud suhted. Mees (Jean-Louis Trintignant) on rallisõitja, naine (Anouk Aimée) töötab filmitööstuses. Nad kohtuvad juhuslikult. See kohtumine viib sõpruseni. Sõprusest sünnib sümpaatia ja tunded muutuvad aina tugevamaks.

Imeliste kaadritega legendaarse linaloo taustal kõlab Francis Lai maailmakuulus muusika. Film võeti üles värviliste, must-valgete ja seepia värvi kaadrites. Ekraanile jõuab restaureeritud versioon.

“Mees ja naine” võitis 1966. aastal Cannes’ filmifestivali peaauhinna Kuldse Palmioksa. Samuti võitis film parima võõrkeelse filmi ja parima algupärase käsikirja Oscari.

1986. aastal ilmus filmile järg “Mees ja naine: 20 aastat hiljem”.

2019. aastal valmis film „Parimad aastad meie elus“, kus mees (Jean-Louis Trintignant) ja naine (Anouk Aimée) on vanuses 80+. See film jõuab ekraanile 21. veebruarist 2020.

 

Mees ja naine / Un homme et une femme

Prantsusmaa, 1966
Režissöör: Claude Lelouch
Osades: Anouk Aimée, Jean-Louis Trintignant, Pierre Barou

Kestus: 1h 43 min
Žanr: draama, romantiline
Keel: prantsuse/inglise/hispaania
Subtiitrid: eesti keeles

Vaid kolm seanssi!
kinos Sõprus kell 18.45, filmi juhatab sisse Prantsuse suursaadik Eric Lamouroux PILETID
kinos Artis kell 19.00 PILETID
kinos Tartu Elektriteater kell 19 PILETID

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse kultuurisügis 2020

Prantsuse kultuuri sügissaak tuleb rikkalikult värvikirev! Koostöös heade sõprade ja partneritega pakub Prantsuse Instituut põnevat, vaheldusrikast kultuuriprogrammi filmist näitusteni, kirjandusest muusikani. Kava täieneb pidevalt.   FILM Prantsuse filmiõhtud ETV2-s. Koostöös...

Loe edasi

arhitektuurBocuse d'OrdžässFilmFotograafiagastronoomiakeelekohvikKinokirjanduskontsertkunstmuuseumMuusikaNäitusprantsuse keelprantsuse keele kohvikPrantsuse kultuurprantsuse kultuurisügisTeater