Linnateatris etendub Jean Cocteau “Inimese hääl”

Tallinna Linnateatris esietendub 13. juunil 2020 Jean Cocteau “Inimese hääl”. Tegu on otseülekandega digilavastusega, piiratud arv publikut saab etendust vaadata ka kohapeal Lavaaugus.

 

Naine ja telefon. Vaevalt, et Jean Cocteau oskas 1928. aastal „Inimese häält“ kirjutades ennustada, kui suure rolli vallutab telefon meie elus pea sadakond aastat hiljem. Ometi suutis ta oma monodraamaga tabada midagi, mis kõnetab meid ootamatu teravusega just nüüd, sel kummalisel eriolukorra-kevadel, mil isolatsioon ja vajadus inimliku läheduse järele on saanud uue tähenduse. „Inimese hääl“ räägib naisest, kes helistab mehele, keda ta armastab.

Jean Cocteau „Inimese hääl“ etendus esmakordselt 1930. aastal Pariisi teatris Comédie-Française. Selle põhjal on valminud ka film ja ooper. Ameerika televersioonis aastast 1967 mängis Naise osa Ingrid Bergman, 1993. aasta Eesti Raadio kuuldemängus Anu Lamp. Tallinna Linnateatri lavastuses astub üles Evelin Võigemast.

 

“Inimese hääl” / La voix humaine

Autor: Jean Cocteau
Kunstnik-lavastaja: Kristjan Suits
Tõlkija: Tatjana Hallap
Helikujundaja: Arbo Maran
Koreograaf: Jüri Nael
Peaosas: Evelin Võigemast
Etendused: 13., 15. ja 16. juunil 2020
Mängukoht: videoülekanne Lavaaugust
Kestus: 1 tund
Piletid ja täpsem info Linnateatri kodulehelt
 
Inimese hääl

Arhitektuurimuuseum: Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni ja Benoît Peetersi arhitektuurikoomiksid

18. Juuni 2020 / 8. November 2020

Kui 2020 on Eestis digikultuuriaasta, siis Prantsusmaal on see pühendatud koomiksitele, prantsuse kultuuri olulisele osale. Koomiksikultuur jõuab tänavu täies hiilguses ka eesti publiku ette - Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub tutvuma näitusega “Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni...

Loe edasi

arhitektuurBenoît PeetersEesti ArhitektuurimuuseumFrançois Schuitengraafiline romaankoomiksikunst

Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele ja valitsuse otsustele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Alates juunist pakub Prantsuse Instituut suviseid intensiivkursusi, mis toimuvad kohapeal väikestes gruppides, järgides ohutus- ja hügieeninõudeid. - Soovi korral...

Loe edasi