“Cléo 5-st 7-ni” avab Tartu Elektriteatri eriprogrammi “Linnad filmides”

Elektriteater

25. Veebruar 2021

Jakobi tänav 1, Tartu

Veebruari lõpus pakub Tartu Elektriteater eriprogrammi “Linnad filmides”. Avafilmiks on 25. veebruaril kell 18 Prantsuse uue laine iginoore ristiema Agnès Varda 1962. aastal valminud “Cléo 5-st 7-ni”, mille iga minut on kulda väärt. Suure mängulustiga valminud elust pulbitsev teos mõjub värskena ka aastal 2021.

Filmi juhatab sisse semiootik Katre Pärn. Linastus toimub koostöös Prantsuse Instituudiga ja on TASUTA, ent vajalik on eelregistreerumine.

 

Cléo 5-st 7-ni / Cléo de 5 à 7 (1962)

Prantsusmaal on kinnitamata reegel, et varajane õhtupoolik 5-st 7-ni on armastajate kohtumise aeg. Need on tunnid, mil armukesed õhkavad kohvikutes, tänavanurkadel ja pargipinkidel. Agnès Varda õrn ja emotsionaalne film noorest poplauljannast Cléost viib meid 1960. aastate lõputult stiilse Pariisi “armastuse hetkede” aega. Lustliku meelega Cléo meeli ärgitab neil tundidel aga pigem armastus elu vastu kui lihalikumad soovid – ta ootab arstilt analüüside tulemusi kardetud haiguse kohta.

Pingelise ooteaja leevenduseks kulgeb Cléo Pariisi ühest kohvikust teise, kohtub värvikate paarikestega, mängib juke box’ist omaenda lugusid, külastab kaardimoori ja kübarasalongi ning veeretab ajaviiteks viisikest.

Agnès Varda tundlik režissööripilk tuletab meile meelde elu ilu, võlu ja haprust ning paneb hellusega vaatama inimesi meie ümber. Tõeliselt suurejooneline meistriteos ühelt kõigi aegade kõige võimsamalt naisrežissöörilt.

Prantsusmaa, Itaalia, 1962
1h 30m
Režissöör: Agnès Varda
Osades: Corinne Marchand, Antoine Bourseiller, Dominique Davray
Keel: prantsuse
Subtiitrid: inglise
 
 

Eriprogramm “Linnad filmides”

Linna- ja arhitektuuriteemaline eriprogramm on valik dokumentaal- ja mängufilme, milles on linnal kanda eriline roll.

Kavas on filmid, kus on pööratud tähelepanu arhitektuurile ning sellele, kuidas peategelased end ümbritseva linnaga suhtlevad ja linnasid ise loovad. Mängufilmid innustavad  vaatama läbi poeetilise filtri, kutsuvad publiku enda peategelastega linnas kaasa uitama nii Pariisis (“Cléo 5-st 7-ni”) kui ka Madridis (“Augusti neitsi”) ning paljastavad linnaruumis olevaid salajasi sõnumeid (“They Live”).

Dokumentaalfilmid lahkavad aktuaalseid kriitilisi probleeme maailma linnades (“PUSH” ja “Havanna katustel”), tutvustavad kohalikke eripärasid (“Natura Urbana”) ja seda, kuidas meile lähedased inimesed iga päev oma maailmu loovad (“306 Hollywood” ja “Maailm jalge ees”). 

Filmid juhatavad sisse linnaarmastajatest oma ala spetsialistid. Eriprogrammi kuraator on urbanist Kadri Lind (Linnafestival UIT, Stencibility).

“Linnad filmides” programm toimus esmakordselt Tartu Elektriteatris 2019. aasta alguses. Ka tookord oli programmi kuraator Kadri Lind, linastus seitse filmi ning filmivalik oli publiku seas väga kõrgelt hinnatud.

Tutvu 2021. aasta programmiga

Cléo 5-st 7-ni

Loe artiklit teises keeles: Français,

Frankofooniakuu kultuuriprogramm 2021

1. Märts 2021 / 31. Märts 2021

Märts on frankofooniakuu! Koostöös heade partneritega toob Prantsuse Instituut teieni hõrgu kultuuriprogrammi, mis pakub elamusi kvaliteetfilmide ja -kirjanduse sõpradele, vestlusi kaasaegse tänavakunsti või ooperihuvilistele! Tänavused üritused toimuvad veebikeskkonnas; ETV2 väärt...

Loe edasi

BelgiadžässFilmfotojahtfrankofoonia jalutuskäikfrankofooniakuuKanadakeelekohvikKinoKino Sõpruskirjanduskontsertmärts on frankofooniakuuNäitusPrantsusmaaRural Urban ArtŠveitstänavakunstTartu ElektriteaterTeaterTheatrum

Prantsuse kinolegendid. André Perlsteini fotonäitus

2. Veebruar 2021 / 18. Märts 2021

Prantsuse fotograafi André Perlsteini fotonäitus 1970ndate armastatud filminäitlejaist ja režissööridest, aga ka moe- ja muusikalegendidest viib vaataja otse võtteplatside ja moemajade kulisside taha. Prantsuse Instituut korraldab 26 mustvalgest portreest koosneva näituse Eesti-Prantsuse...

Loe edasi

André PerlsteinKino ArtisPrantsuse filmiklassikaPrantsuse Instituudi fotonäitusPrantsuse kinolegendid