Kultuurinoppeid Prantsuse rahvuspühaks 14. juuliks

14. juuli on Prantsuse rahvuspüha! Prantsuse Instituut toob teieni kultuurinoppeid kunstist, muusikast, kirjandusest ja kinost, et võiksite end rahvuspüha eel ja ajal prantsuse lainele viia.

 

Kunst

  • Kunsti-, kirjandus- ja arhitektuurisõpradel tasub sammud seada Arhitektuurimuuseumisse, kus on üleval näitus “Urbatekt varjatud maailmas” kirjaniku Benoît Peetersi ja kunstiku François Schuiteni arhitektuurikoomiksitest. Eriti märgiline just tänavu, 2020. aastal, mida Prantsusmaa tähistab koomiksikultuuri aastana! Ühtlasi saab Arhitektuurimuuseumist soetada trükivärsket Peetersi ja Schuiteni graafilist romaani “Segadus Urbicande’is”, mile on tõlkinud eesti keelde Anu Lutsepp.

 

Muusika

  • 13. ja 14. juuli õhtul Eesti aja järgi kell 20.30 teeb Opéra de Paris Prantsuse rahvuspüha kontserdi otseülekande oma Facebooki ja Youtube’i kanalites! Kavas on Paul Dukas, Richard Strauss, Gabriel Fauré, Camille Saint-Saëns ja Wolfgang Amadeus Mozart.

 

Kirjandus

  • Prantsuse Instituut jagab 10 suvist lugemissoovitust väärt autoritelt, kelle teoste tõlkimist eesti keelde viimastel aastatel toetanud oleme.

 

Kino

  • Kuni 13. juulini pakub IF Cinéma internetis tasuta vaatamiseks prantsuskeelseid filme täiskasvanutele ja lastele.
  • Prantsuse rahvuspüha nädalal ja sellele eel jookseb Eesti kinodes (Artis, Sõprus, Elektriteater, Apollo, Coca-Cola Plaza) mitmeid Prantsuse filme: “Meie kaks”, “#OlenSiin”, “Charles Aznavouri autoportree”, “Merineitsi Pariisis”, “Suvetüdruk”, “Parimad aastad me elus”, “Kadunud prints”, “Ilusaimad ajad”.

 

Viktoriin

  • Kui hästi tunned Sina Prantsusmaad ja prantslasi? Pane oma teadmised proovile ERR-i, saatkonna ja instituudi lõbusas viktoriinis! Osalejate vahel lähevad loosi ka auhinnad.

 

Prantsuse Lütseumi õpilased tervitavad teid 14. juuli puhul Prantsuse ja Eesti hümniga!

 

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse filmid ja sarjad Netflixis

Kes on ühtviisi nii Netflixi kui ka prantsuse keele sõber, võib leida midagi meelepärast järgnevate filmide ja sarjade hulgast, kus on nii draamat kui ka komöödiat.   Iris Režissöör: Jalil Lespert, triller (2016) Rikka pankuri Antoine Doriot naine Iris kaob keset Pariisi. Max,...

Loe edasi

filmidNetflixsarjad

Arhitektuurimuuseum: Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni ja Benoît Peetersi arhitektuurikoomiksid

18. Juuni 2020 / 8. November 2020

Kui 2020 on Eestis digikultuuriaasta, siis Prantsusmaal on see pühendatud koomiksitele, prantsuse kultuuri olulisele osale. Koomiksikultuur jõuab tänavu täies hiilguses ka eesti publiku ette - Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub tutvuma näitusega “Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni...

Loe edasi

arhitektuurBenoît PeetersEesti ArhitektuurimuuseumFrançois Schuitengraafiline romaankoomiksikunst

Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele ja valitsuse otsustele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Alates juunist pakub Prantsuse Instituut suviseid intensiivkursusi, mis toimuvad kohapeal väikestes gruppides, järgides ohutus- ja hügieeninõudeid. - Soovi korral...

Loe edasi