Kolm-kaks-üks-läks! Alanud on registreerumine prantsuse ülikoolidesse!

France

20. Jaanuar 2016 / 31. Märts 2016

Paris

Tahate Prantsusmaale õppima minna? Üks ja ainus link Admission Post Bac on teie kasutuses, et registreerumine võimalikult lihtne oleks.

Läbi veebilehe saate mugavalt registreeruda kõikidesse kõrgharidust andvatesse õppeasutusse.

Kuidas?

  1. Registreerumine läbi interneti

Looge konto  « Admission Post Bac » veebilehel. Läbi kasutajakonto saate sisestada oma õppimiseelistused ja kandideerida.

TÄHTAJAD : registreeruda saab 20. jaanuarist 20. märtsini, tähtaeg kukub kell 19.00 eesti aja järgi.

Erialaeelistused tuleb sisestada pingereas, mida saate kasutajakonto kaudu muuta 31. maini.

  1. Avalduste ja dokumentide esitamine

Printige oma registreerumislehed nende erialade jaoks, mis vajavad ka paberil avaldust. Lisage vastaval erialal nõutud dokumendid paberkandjal ja saatke õigeaegselt ülikooli.

Kui olete kandideerimistaotluse koos dokumentidega ära saatnud, jälgige oma meiliaadressi Admission Post-Bac kontol – kui taotluses midagi puudu, antakse sellest teile teada. Kontrollige oma kontolt, et kõik vajalikud dokumendid oleksid kohale jõudnud ja midagi puudu ei oleks.

  1. Tulemused ja vastused

Õppimiseelistusi saate muuta kuni 31. mai südaööni.

Kandideerimist saate kontrollida internetist ja kõik tulemused ning vastused laekuvad sinna. Kui teie poolt kinnituseks vastust ei tule, tühistatakse teie taotlus.

Esimesed kandideerimistulemused avaldatakse 8.juunist kuni  13. juunini

Teine vastuste avaldamise aeg on 23. juunist kuni 28. juunini

Kolmas vastuste andmise aeg on 14. juulist kuni 19. juulini

  1. Õppimaasumise kinnitamine

Kui olete internetis ülikooli vastu võtmise teatele kinnituse andnud, tuleb õppima asumine ka ülikooli juures kinnitada (selleks on igal õppeasutusel omad tähtajad !).

Kui te ei ole üheltki ülikoolilt jaatavat vastust saanud, ei tasu meelt heita vaid kasutada teist võimalust ning kandideerida vabadele kohtadele – lisataotluste esitamise aeg on 24. juunist 9. septembrini.

NB! Registreerumine ja veebileht on ainult prantsuse keeles, kui hätta jääte või head nõu vajate, helistage CampusFrance Tallinna esindusse 616 1640 või kirjutage aadressile tallinn@campusfrance.org.

Youtube’s on Euroopa Liidu kodanikele mõeldud juhend ankeedi täitmiseks, mis on küll prantsuse keeles, kuid seadistustest saate panna vajadusel inglisekeelsed subtiitrid. Lisavideo on itaalia kolleegide poolt tehtud neile, kes ankeedi tâitmisega juba kõrgkoolide valikute ees seisavad ja vajavad abi.

Loe artiklit teises keeles: Français, English,

Prantsusmaa kõrgharidusasutustesse kandideerimise lisavoor on avatud

27. Juuni 2017 / 25. September 2017

27. juunist kuni 25. septembrini on Prantsusmaa kõrgharidusasutustes avatud sisseastumise lisavoor (Admission Post-Bac), et kandideerida alles jäänud vabadele õppekohtadele.  Lisavoor kandideerimiseks on eelkõige suunatud neile, kes varasemas sisseastumisvoorus soovitud õppekohale sisse ei...

Loe edasi

Erasmus + programm: Prantsusmaa-Eesti partnerlus

10. Veebruar 2017 / 30. Juuni 2017

Erasmus + programm on Euroopa liidu üliõpilaste ja õppejõudude vahetusprogramm, mis hõlmab endas Euroopa kõrgkoole. Erasmus + on Erasmuse lisaprogramm, mis loodi 2014.ndal aastal ja mille abil käib Euroopas ja kogu  maailmas õppimas üle 270 000 üliõpilase. Aastatel 2014 - 2020 viib...

Loe edasi