Kandideerimine INALCO  tõlke-, toimetamise ja mitmekeelse mediatsiooni  magistrikursustele 2016/2017 õppeaastaks on avatud!

Paris

19. Jaanuar 2016 / 23. Mai 2016

Paris

Inalco (Pariisi ida keelte ja kultuuride instituut) on vanim ja prestiizikaim tõlkijaid koolitav kõrgkool Prantsusmaal. Kooli õppekavas on sadakond keelt ja seal õpib igal aastal 8000 üliõpilast 109 eri rahvusest. 2010. aastal sai Inalco õiguse anda välja rakendusmagistri diplomit TRM (TTM ehk tõlge, toimetamine ja mitmekeelne mediatsioon) vähemlevinud keelte – sh eesti keele – erialadel.  Inalco TRM magistriõppe kursus on ainus sellel tasemel eesti keele õppimise võimalus Prantsusmaal.

Magistriõppe kursus vastab Euroopa Komisjoni kehtestatud nõuetele ja kestab 2 aastat, millest üks semester toimub koostöös partnerülikooliga ning üks semester on praktikat. Kursus on mõeldud kõikide erialade bakalaureusetaseme lõpetanud üliõpilastele, kellel on prantsuse keeles vähemalt C1 ja inglise keeles vähemalt B2 tase.

Lähema info leiate kooli infolehelt.

Taoltuse esitamiseks on aega 23. maini ja see tuleb saata aadressile master.trm@inalco.fr. Taotluses tuleb ära märkida keelekombinatsioon, mida õppida soovitakse. Positiivse vastuse saanud kandidaadid kutsutakse esimesse vooru 30. mail (katse on prantsuse keeles ja kestab 2 tundi) ning järgmine voor toimub edasijõudnutele 2. juunil (inglise ja lisaks valitud keeles, kestab samuti 2 tundi).

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsusmaa kõrgharidusasutustesse kandideerimise lisavoor on avatud

27. Juuni 2017 / 25. September 2017

27. juunist kuni 25. septembrini on Prantsusmaa kõrgharidusasutustes avatud sisseastumise lisavoor (Admission Post-Bac), et kandideerida alles jäänud vabadele õppekohtadele.  Lisavoor kandideerimiseks on eelkõige suunatud neile, kes varasemas sisseastumisvoorus soovitud õppekohale sisse ei...

Loe edasi