Juliette Armanet, prantsuse muusikalavade tõusev täht

Juliette Armanet oli kahtlemata 2017. aasta olulisim muusikaline leid. Veel praegugi jagavad kriitikud talle üksmeelselt vaid kiidusõnu. Le Figaro, RFI, Les Inrockuptibles, Paris Match, France Inter ja paljud teised muusikaajakirjad-, raadiojaamad näevad vaeva, et 34-aastast värskelt avastatud lauljatari esinema saada ja tema lugusid mängida.

Variété française’i mõjudega ja sageli Véronique Sanson’iga võrreldud laulja poeesia rütmilises esituses on tunda pisut William Shelterit ja meloodiates Souchoni maagilisust.

Olgugi mõjutustega vanemalt generatsioonilt, on Juliette võlunud just nooremat publikut. Tema esimene kauamängiv Petite amie tõusis kiiresti plaatinaplaadi staatusesse ja juba tuuritabki laulja mööda Prantsusmaad ja Euroopat ja annab kontserte täismajadele.

Enda kirjutatud lugusid esitab ta alati ise klaveril saates ja tema laulud räägivad nii kergusest kui melanhooliast, üksindusest ja armastusest. 80ndate meloodilisus sulandub tänapäevaseks ja oma tundliku, samas osava häälega põimib ta nii nostalgikute kui elektroonilise muusika armastajate unistused üheks.

Kuula Juliette Armanet lugu L’Amour en Solitaire albumilt Petite amie:

 

Juliette Armanet koos Julien Doré’ga loos La Carte Postale:

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse festivalisuvi 2019

11. juuni 2019

Prantsusmaal toimub aasta ringi põnevaid muusikafestivale, ent suvel on programm eriti tihe. Kuna kõigest heast ei mahu siin paraku kirjutama, oleme festivalisõprade jaoks kokku pannud väikese valiku! Nii et miks mitte suvel Prantsusmaale reisides mõni vahva muusikasündmus kavasse võtta?...

Loe edasi

FestivalMuusikaprantsuse muusika

Munadepühad Prantsusmaal

18. aprill 2019

Eestlaste komme ülestõusmispühadel sibulakoortega mune värvida ja neid koksida on prantslaste jaoks midagi uut. Millised on aga Prantsusmaa armastatud lihavõttetraditsioonid?   Munajaht Eesti lastele toovad maiustamiseks head-paremat lihavõttejänkud, Prantsusmaal teevad seda hoopis...

Loe edasi

lihavõttedmunadepühad