Prantsuse film “Neela!” linastub HÕFF-il

HÕFF

8. Mai 2020 / 10. Mai 2020

Tänavune Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festival HÕFF toimub 8.-10. mail esimest korda internetipõhiselt! Põhiprogrammi kavas on ka pinev Prantsuse film “Neela!” – stiilne õudukas, mis töötab seespidiselt, otsides vastust küsimusele, kuidas ühendada oma tahe ja keha.

 

“Neela!” / Swallow

Hunter (Haley Bennett) elab modernses villas, mille akendest välja vaadates näeb vaid silmapiirini ulatuvat metsa. Isolatsioonis oleva naise ülesanne on hoida kodu korras ja valmistada päevad otsa tööl olevale mehele süüa. Hunteri sees ärkab miski, mis tahab pead tõsta ja mitte alluda.

Ühel päeval loeb ta raamatut spontaansusest, paneb enesele suhu marmorist kuuli ja neelab selle aeglaselt alla. Enda heameeleks, vaataja piinaks ja kogu pere õuduseks avastab ta, et väikeste teravate objektide neelamine on tõeline nauding, pakkudes midagi, mida tal pole ehk kunagi olnudki – kontrolli. 

Ülivinge helidisainiga psühholoogiliselt kaasahaarava filmi süžee tõukub pica-sündroomist, toitumishäirest, mida kasutatakse loojutustamises väga leidlikult ära. Lavastaja Carlo Mirabella-Davise esimene pikk film ei tundu ka kogenud vaatajale esimese filmina: suursugune kaameratöö ja kaval kujundus lausa sunnivad kasutama palju vaieldud terminit “elevated genre film”, mis tähendab rohkem kui tavalist õudukat. Võiks suisa öelda, et stiilne õudusfilm, mis töötab seespidiselt, otsides vastust küsimusele, kuidas ühendada oma tahe ja keha.

Prantsusmaa, USA
2019
94 min
Režissöör: Carlo Mirabella-Davis
Osades: Haley Bennett, Austin Stowell, Denis O’Hare
Keel: inglise
Subtiitrid: eesti

 

Üksikfilmi vaatamine 4€, festivali pass 45€.

Filmi “Neela!” saab näha alates 9. maist 2020 kell 12.00 kuni 11. mai 2020 varahommikuni HÕFFi Elisa Stage’i platvormil.

Loe lähemalt siin, kuidas HÕFFi filme internetis vaadata.

“Neela!” linastumist HÕFFil toetab Prantsuse Instituut Eestis.

Loe artiklit teises keeles: Français,

Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Seoses eriolukorra lõppemisega võivad individuaaltunnid alates mai lõpust Prantsuse Instituudis soovi korral kohapeal jätkuda. - Prantsuse Instituut töötab praegu välja tunniplaani...

Loe edasi