Hämmastav, hullumeelne ja eksentriline!

Sel nädalal tutvustame teile Culturethèque’i valikust Pariisi gruppi Caravan Palace.

Hämmastav, hullumeelne ja eksentriline! Need on tavaliselt iseloomustused, mis Caravan Palace’i puhul kõige esimesena huulile tulevad.

Hämmastav kõigepealt oma pöörase edu poolest – Prantsusmaal said nad kuulsaks kohe pärast esimese samanimelise albumi ilmumist, seejärel saatis edu neid poolkogemata ka rahvusvahelisel areenil, eriti USA’s, kus neil on hetkel rohkem fänne kui kuskil mujal. 46% Youtoube’i vaatajatest on Ameerika Ühendriikides ja vaid 6% Prantsusmaalt..

Hullumeelne elutempo tõttu, millega nad uusi salvestusi teevad ja pidurdamatult kontserte annavad – pärast teise albumi Panic ilmumist 2012. aastal andsid nad vähem kui aastaga enam kui 100 kontserti. Hoolimata mahukast stuudiotööst, ei põlga Caravan Palace ka lavalaudadel üles astumist ning esinevad võrdse energiaga nii Viini jazziklubides kui hiiglaslikel staadionitel.

Loe artiklit teises keeles: Français, English,

Prantsuse festivalisuvi 2019

11. juuni 2019

Prantsusmaal toimub aasta ringi põnevaid muusikafestivale, ent suvel on programm eriti tihe. Kuna kõigest heast ei mahu siin paraku kirjutama, oleme festivalisõprade jaoks kokku pannud väikese valiku! Nii et miks mitte suvel Prantsusmaale reisides mõni vahva muusikasündmus kavasse võtta?...

Loe edasi

FestivalMuusikaprantsuse muusika

Munadepühad Prantsusmaal

18. aprill 2019

Eestlaste komme ülestõusmispühadel sibulakoortega mune värvida ja neid koksida on prantslaste jaoks midagi uut. Millised on aga Prantsusmaa armastatud lihavõttetraditsioonid?   Munajaht Eesti lastele toovad maiustamiseks head-paremat lihavõttejänkud, Prantsusmaal teevad seda hoopis...

Loe edasi

lihavõttedmunadepühad