Kontserdil tulevad ettekandele: Saint-Saëns'i "Tšellokontsert" ning kaunid teosed heliloojatelt Bernstein ja Revueltas.

Gautier Capuçon on laialt tunnustatud oma põlvkonna väljapaistvaima tšellistina, olles saavutanud oma esinemiste ja salvestuste eest pidevalt kiitust ülivõrdes. G. Capuçon esineb regulaarselt solistina maailmaklassi sümfooniaorkestrite ees ning on kõrgelt hinnatud tuntuimate dirigentide poolt nagu Valeri Gergiev, Semjon Bõtškov, Bernard Haitink, Christoph Eschenbach, Yannick Nézet-Seguin ja Sir John Eliot Gardiner. Viimastel hooaegadel on ta esinenud ja osalenud ringreisidel üle maailma järgnevate orkestritega: Berliini Filharmoonikud, Viini Filharmoonikud, Amsterdami Kuninglik Concertgebouw orkester, Zürichi Tonhalle-orkester, Leipzigi Gewandhaus-orkester, Sydney Sümfooniaorkester, Seouli Filharmoonia orkester, Chicago Sümfooniaorkester, New Yorki Filharmoonia orkester ning kõik tunnustatud Prantsusmaa sümfooniaorkestrid.

15. juuli kontserdil saadab Gautier Capuçoni  tipptasemel sümfooniaorkester YOA Orchestra of the Americas, mis koosneb Ameerika mandrite andekamatest noortest muusikutest vanuses 18-30. 2001. aastal loodud YOA missioon on julgustada väljapaistavaid muusikuid oma erialal, pakkudes neile mitmekülgseid esinemisvõimalusi. Orkestri dirigendid, õpetajad ja solistid on praegused või endised tipp-tegijad üle maailma ning kunstilised nõustajad on teiste seas Placido Domingo, Philip Glass ja Yo-Yo Ma. YOA orkester on esinenud tuntuimates saalides üle maailma, samuti on salvestud mitmeid CD-plaate ja dokumentaalfilme.

Igal aastal juulist augustini korraldab YOA suurejoonelise residentuuri ja kontserttuuri erinevates maailma paikades – orkester komplekteeritakse väga suuremahulise konkursi alusel ning 2016. aastal lisandub 25st Ameerika riigist pärit muusikutele ka üks andekas eestlane, trompetist Mihkel Kallip.

Et sadakond eesti noort muusikatalenti saaksid võimaluse osaleda koostöös YOA-ga korraldatavas VII Rahvusvahelises Rapla suvekoolis, ootab muusikute fond PLMF kõigi toetust projektile ühisrahastusplatvormil Hooandja.

Rapla kirikumuusika festivali täieliku programmiga saab tutvuda siin. Kavast leiab teisegi prantslase: viiuldaja Alexandra Soumm annab kontserdi 11. juulil Tartus. Festivali korraldab PLMF.

Leidke festival ka Facebookist.