Philly Joe’s toob lavale värvikat Magribi kultuuri

Philly Joe's Jazzbaar

2. November 2019

Vabaduse väljak 10

Tallinn

Laupäeval, 2. novembril kell 20 astub Philly Joe’s jazziklubis üles põnev ja värvikas punt Gabacho Maroc. 

Vahemere kallastelt pärit ning Prantsusmaal ja Hispaanias tegutsev Gabacho Maroc viljeleb kirevat segu traditsioonilisest berberi muusikast, Aafrika moslemite religioossetest rütmidest ja jazzist. 

Muusikud kohtusid esmakordselt 2012 ja sellest ajast alates on koos esinetud juba rohkem kui 200 festivalil üle maailma. Nende esimene album Bissara (2014) nomineeriti 2015. aastal parima Aafrika muusika tiitlile. 2018 ilmus bändi teine album Tawassol, mis kriitikute sõnul on kui rännak läbi Maroko, kõrbe, lääne kultuuri ja Musta Mandri.

Prantsuse keelt liiga palju sel kontserdil ei kuule, au sees on väga soe ja nüansirikas Magrib.

“Dialoog lääne, ida ja Aafrika muusikainstrumentide vahel pole kunagi nii harmooniliselt kõlanud. Värvikas, heatujuline ja samas rafineeritud kooslus maailmamuusikast, traditsioonilisest gnawist ja jazzist avab maailma!” 

GABACHO MAROC

HAMID MOUMEN – esilaulja/ guembri
AZIZ FAYET – oud / löökpillid / esilaulja
FRÉDÉRIC FAURE – n’goni / löökpillid /vokaal
ILLYES FERFERA – altsaksofon / vokaal
PIERRE CHERBERO – klahvpillid / vokaal
ERIC OXANDABURU – bass / vokaal
VINCENT THOMAS – trummid

Philly Joes’ Jazziklubi, Vabaduse väljak 10
Laupäeval, 2. novembril kell 20
PILETID

Üritus Facebookis

Loe artiklit teises keeles: Français,

Prantsuse kultuurisügis 2020

Prantsuse kultuuri sügissaak tuleb rikkalikult värvikirev! Koostöös heade sõprade ja partneritega pakub Prantsuse Instituut põnevat, vaheldusrikast kultuuriprogrammi filmist näitusteni, kirjandusest muusikani. Kava täieneb pidevalt.   FILM Prantsuse filmiõhtud ETV2-s. Koostöös...

Loe edasi

arhitektuurBocuse d'OrdžässFilmFotograafiagastronoomiakeelekohvikKinokirjanduskontsertkunstmuuseumMuusikaNäitusprantsuse keelprantsuse keele kohvikPrantsuse kultuurprantsuse kultuurisügisTeater