Märts on frankofooniakuu!

Üle Eesti

1. Märts 2019 / 31. Märts 2019

Märts on frankofooniakuu ja mitme nädala vältel toimub palju toredaid prantsuse keelega seotud sündmusi. Tulge liituge ülemaailmse prantsuse keele kõnelejaskonnaga ja tähistage keele rikkust põnevalt varieeruvate üritustega.

Frankofooniakuud tuleb tähistada! Oleme teile selleks oma heade sõpradega Kanada, Rumeenia, Belgia ja Šveitsi saatkondadest koostanud põneva kava, kus leiab igaüks endale meelepärase ürituse.

I nädal 4.-10. märts

II nädal 11. – 17. märts

 • Esmaspäevast kolmapäevani, 11., 12. ja 13. märtsil on viimaseid kordi Vaba Lava teatrikeskuses eesti-prantsuse lavastus “Pilveooper ehk Dido probleem”. PILETID.
 • Teisipäeval, 12. märtsil kell 18.30 kinos Sõprus frankofooniakuu tasuta linastus: Kanada “Jaaniussikeste kadumine”. Film on prantsuse keeles ingliskeelste subtiitritega ja sobib suurepäraselt just noortele. Linastus on TASUTA!
 • Kolmapäeval, 13. märtsil kell 18 saavad dokumentaalfilmide huvilised nautida KUMUS prantsuse dokki “Viimased päevad Shibatis”. Linastus on TASUTA!
 • Neljapäeval, 14. märtsil kell 18.00 ootab teid prantsuse apéro / keelekohvik Prantsuse Instituudis, aadressil Kuninga 4. TASUTA!
 • Neljapäeval, 14. märtsil kell 19.30 kinos Sõprus Prantsuse filmi “Naudi, armasta ja jookse kiiresti” esilinastus. Film on prantsuse keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Piletid.

III nädal 18. – 24. märts

 • Esmaspäevast laupäevani, 18. -23. märtsini toimub Tartus Tartu World Film Festival, kus osaleb mitu Prantsuse dokki ja filmi “Ringiga tagasi” rezissöörid Séverine Enjolras ja Magali Bragard.
 • Teisipäeval, 19. märtsil on võimalik nautida Lyoni tippkokkade gurmeeõhtusööke restoranides Art Priori, Dominic ja Horisont.
 • Teisipäeval, 19. märtsil peab belgia kirjanik ja prantsuse keele teadlane Caroline De Mulder loengu Tartu Ülikoolis  “L’Altérité dans la littérature francophone”. TASUTA!
 • Teisipäeval, 19. märtsil kell 18.30 jätkub kinos Sõprus frankofooniakuu tasuta linastuse sari prantsuse dokiga “Ringiga tagasi”. Film on prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega. Linastus on TASUTA ja kohal on  ka filmi rezissöörid Magali Bragard ja Séverine Enjolras!
 • Kolmapäeval, 20 märtsil kell 14 on belgia kirjanik ja prantsuse keele teadlane Caroline De Mulder  Tallinna Ülikoolis. Täpsem info jõuab teieni üsna pea!
 • Neljapäeval, 21. märtsil prantsuse köögi gurmeepäev Goût de France paljudes restoranides  üle Eesti. 
 • Reedel, 22. märtsil paneb nädalale lõbusa punkti prantsuse vaimus pidu TIKSiga. Kohale tulevad Souleance‘i DJ’d Pariisist. Täpsem info jõuab teieni üsna pea!

IV nädal 25. – 31. märts

NB! Korraldajad jätavad endale õiguse teha kavas muudatusi!

TÄNAME!Loe artiklit teises keeles: Français, English, Русский,

Raimond Valgre imelised lood prantsuse keeles

22. Veebruar 2019 - Tartu

Raimond Valgre imelised laulud on nüüd prantsuskeelses kuues ja kutsuvad teid rändama sajanditagusesse Pariisi! Eesti Vabariigi 101. aastapäeva puhul esitleb muusikakollektiiv ESTrellas lugusid oma viimaselt digitaalsel kujul ilmunud plaadilt “L’Oiseau Bleu”, millel Raimond Valgre kümme...

Loe edasi

kontsertMuusikaprantsuse keel

Novellikonkursi võitja on selgunud!

20. veebruar 2019

Prantsuse Instituudil ja Marseille linnal on suurim rõõm esitleda novellikonkursi võidutööd teemal “Külalislahke Marseille, gurmaanide paradiis”! Aitäh kõigile osalejatele mõnusate lugemiselamuste eest ja palju õnne võidutöö autorile Helen Kalpusele! Prantsuse Instituut ja...

Loe edasi

Marseillenovellikonkurss

Pööraselt tantsuline Impérial Orphéon tuleb frankofooniakuule!

5. Märts 2019 / 10. Märts 2019 - Üle Eesti

  Prantsuse nelik Impérial Orphéon kõlab unikaalselt. Juba pärast esimesi helisid muutub muusika vastupandamatult tantsuliseks, kirglikuks ja virtuoosseks. Kvarteti muusika ulatub brasiilia gruuvidest ja balkani transist heroilise popi, valss-müseti või bluusini. Ansambli juht Rémy...

Loe edasi

Festivalfrancophoniefrankofoonia kuukontsertMuusikaPrantsuse kultuurprantsuse muusika