Filmid Charles Aznavourist ja Agnès Vardast Docpointil

29. Jaanuar 2020 / 2. Veebruar 2020

Kino Artis Kino Sõprus

Tallinn

29. jaanuarist 2. veebruarini toimub Tallinna Dokumentaalfilmide Festival Docpoint, kus linastub ka kaks olulist Prantsuse dokki: “Varda par Agnès” prantsuse kino legendist Agnès Vardast ja “Charles Aznavouri autoportree” armastatud lauljast ja muusikust Charles Aznavourist.

Varda par Agnès

Hiljuti meie seast 90-aastaselt lahkunud Agnès Varda on prantsuse kino legend, režissöör, kunstnik ja fotograaf, üks prantsuse uue laine võtmefiguure. Varda oli alati loov ja mänguline, inimlikult küps ja lapselikult vaba autor, kes põimis žanreid, kasutas eksperimentaalseid loojutustamise viise ning puudutas ka feministlikke ja ühiskonnakriitilisi teemasid. Ta oli väga produktiivne looja, kes jäi kuni elu lõpuni tippvormi ning oli ka vanim Oscarile nomineeritud režissöör.
“Varda par Agnès” on tema viimane film, mis teeb kauni kokkuvõte üle poole sajandi kestnud loometeest. Siin räägib Varda oma kogemusest režissöörina läbi erinevate meistriklasside ja kohtumiste publikuga. Mälestusi illustreerib rikkalik ja väärtuslik kogu filmi- ja fotonäidetest ning aimu saab ka tema loovatest kunstnikuprojektidest. Pikk ja põhjalik teos on austusavaldus ja kummardus imelisele ainukordsele Agnès Vardale ning filmikunstile ja inimese loovusalgele tervikuna.

Keel: prantsuse
Subtiitrid: inglise

Originaalpealkiri: Varda by Agnes
Režissöör: Agnès Varda
Riik: Prantsusmaa
Aasta: 2019
Kestvus: 115
Operaator: François Décréau, Claire Duguet, Julia Fabry
Montaaž: Agnès Varda, Nicolas Longinotti
Heli: David Chaulier, Alan Savary
Linastub: kinos Artis, neljapäeval, 30. jaanuaril kell 18:30

Charles Aznavouri autoportree

Charles Aznavour oli maailmakuulus prantsuse laulja ja näitleja, kes vähetuntud faktina oli ka kirglik filmiamatöör. Ta kandis 1948. aastal Edith Piafilt kingituseks saadud Paillard kaamerat alati endaga kaasas ning filmis mitmekümne aasta vältel kõike, mis teda ümbritses: elu, reise, sõpru ja armsamaid. Mõned kuud enna oma surma usaldas ta oma sõbrale Marc di Domenicole oma 8mm filmilintide kogu, loaga teha ainult sellel eksklusiivsel materjalil põhinev isiklik eluloofilm. Tulemuseks on elegantne, kerge ja melanhoolne kulgemine läbi legendaarse laulja sündmusi, kirge ja rahutust täis elu, taustal justkui taas elluärganud tolle ajastu maailm.

Originaalpealkiri: Le regard de Charles
Režissöör: Marc di Domenico
Riik: Prantsusmaa
Aasta: 2019
Kestvus: 93
Operaator: Charles Aznavour
Montaaž: Didier D’Abreu, Catherine Libert, Fred Piet
Muusika: Charles Aznavour
Linastub: kinos Sõprus, laupäeval, 1.veebruaril kell 13:30

 

 

 

 

Prantsuse kultuurisügis 2020

Prantsuse kultuuri sügissaak tuleb rikkalikult värvikirev! Koostöös heade sõprade ja partneritega pakub Prantsuse Instituut põnevat, vaheldusrikast kultuuriprogrammi filmist näitusteni, kirjandusest muusikani. Kava täieneb pidevalt.   FILM Prantsuse filmiõhtud ETV2-s. Koostöös...

Loe edasi

arhitektuurBocuse d'OrdžässFilmFotograafiagastronoomiakeelekohvikKinokirjanduskontsertkunstmuuseumMuusikaNäitusprantsuse keelprantsuse keele kohvikPrantsuse kultuurprantsuse kultuurisügisTeater