Eesti televisioon pakub pühade ajal palju häid prantsuse filme

ETV, ETV2

22. Detsember 2018

Üle Eesti

Eesti Televisioon kostitab meid pikkadel jõulupühadel hea ja paremaga. Kodust välja minemata on võimalik vaadata mitut mõnusat Prantsuse ja Kanada mängu – ja dokkfilmi.

Laupäeval, 22. detsembril kell 11.45 tasub vaadata ETV 2 pealt mõtlemapanevat Kanada dokki “Kergeusklike demokraatia”.

La démocratie des crédules. Le paradoxe d´internet

Vähem kui 20 aastaga on internet muutunud võimsamaks inimeste arvamuse kujundajaks kui kõik teised meediavahendid kokku. Interneti loojad lootsid luua demokraatliku ligipääsu inimkonna teadmistele, täna leiame aga internetist ka kõikvõimalikke teooriaid, arvamusi, seisukohti, mis annavad enneolematu võimaluse igasuguste vandenõude ja valearusaamade tekkeks. Kas Facebooki laigid on usutavamad kui ekspertide arvamus? Kas on veel lootust, et teadmised on kaalukamad kui kuulujutud? Kuidas arendada kriitikameelt, et infotulvas terad sõkaldest eraldada? Filmi aluseks on Prantsuse sotsioloogi Gerald Bronneri menuk, milles küsitakse, kas inimesel on loomupärane kalduvus uskuda kõikvõimalikke mõttetusi.

Kanada, 2017

 

Esmaspäeval, 24. detsembril kell 15.15 ja kordusena neljapäeval, 27. detsembril kell 14.05 ETV ekraanil karge ja nunnu “Pingviinide marss 2. Kutse “

LEmpereur

Film jutustab loo noorest pingviinist, kes nagu iga teine enne teda, asub talve saabudes teekonnale tundmatu eesmärgi poole. Tema 45-aastase vanaema mälestuste ja silmade läbi mõtiskleme selle maagilise kutse üle ja jälgime detailselt pingviini sel rängal retkel, näeme tema kahtlusi, hirme ja väljakutseid, mis teda igal sammul ees ootavad. “Pingviinide marss 2. Kutse” jutustab loo ühe pingviini saatusest, kelle võimsad ja salapärased instinktid aitavad tal ellu jääda.

Prantsuse, 2017
Režissöör: Luc Jacquet

 

ja samal päeval kell 23.00 ETV 2 pealt südamlik ja kaasahaarav “Perekond Bélier “

La Famille Bélier

16-aastase Paula suurimaks kireks on laulmine, kuid keegi tema perekonnast ei ole kunagi kuulnud tüdrukut laulmas, sest erinevalt Paulast on nad kurdid. Tütarlapse õlgadel on põhiliselt ka perekonnaäri ajamine ja kui ühel päeval pakutakse võimalust Pariisi parimasse muusikakooli katsetele minna, tekib küsimus, kas Paulal õnnestub täita oma unistus, mida tema perel on raske mõista.
Südamlik ja kaasahaarav Prantsuse koguperefilm, mis paneb nii mõnuga naerma kui ka pisut pisaraid poetama. Samal ajal on see väga eluterve pilguheit ühe vaegkuulajate perekonna igapäevaellu. Film oli 2014. aasta PÖFFi lõpufilm.

Belgia, Prantsuse, 2014 Komöödia, Draama
Režissöör: Eric Lartigau. Osades: Roxane Duran, Karin Viard, François Damiens, Eric Elmosnino jt. 

 

Kolmapäeval, 26. detsembril näitab ETV2 kell 21.30 filmi, mida võib lõputult vaadata ja ikka natuke nutta ja palju naerda saada – “1+1”

Intouchables

Fenomenaalse kassaeduga südamlik buddy-comedy ehk sõbrakomöödia „1 + 1” ei purustanud vaatajarekordeid mitte ainult kodumaal Prantsusmaal, vaid sai üheks läbi aegade edukaimaks Euroopa filmiks kõikjal maailmas, sealhulgas ka Eestis.
Kõrgklassi kuuluva kaelast saadik halvatud miljonäri Philippe’i (Francois Cluzet) maailm pööratakse täielikult pea peale, kui ta saab endale hooldajaks noore ja elujaatava mustanahalise moslemi Drissi (Omar Sy), kes on äsja vanglast vabanenud. Kui Philippe esindab konservatiivset eluhoiakut, kuhu kuuluvad viisakus, vaoshoitud tunded ja raha, siis Driss toob mehe ellu impulsiivsuse ning nakatava elurõõmu. Kuigi mehed on teineteisele täielikud vastandid, saab nende koostööst alguse sõprus, mis ei muuda mitte ainult Philippe’i arusaamu lihtsurelike elust, vaid ka Drissi senist mõtteviisi rikaste maailmast.
Filmi „1 + 1” näol on tegemist lavastajaduo Nakache – Toledano neljanda ühise täispika filmiga, mis oma šarmantsusega on võlunud kogu maailma kinopublikut. Film kandideeris parima võõrkeelse filmi Kuldgloobusele; selle staar Omar Sy  pälvis aga kodumaal parima meesnäitleja Césari preemia.

Prantsuse, 2011 Elulooline, Komöödia, Draama
Režissöör: Olivier Nakache, Eric Toledano, osades: Francois Cluzet, Omar Sy.

Prantsuse filmiga jätkab ETV 2 reedel, 28. detsembril kell 23.35 ja näitab François Ozoni “Uus sõbranna”

Une nouvelle amie

Claire ja Laura on lapsepõlvesõbrad. Kui Laura ootamatult haigeks jääb ja sureb, läheb Claire Laura leinavale mehele Davidile ning tütar Lucyle abi pakkuma ja avastab Davidi kadunud Laura riietes. Esialgne jahmatus kasvab aja jooksul Claire´i ja Davidi siduvaks erutavaks kiindumuseks. Režissöör François Ozoni filmide paremik on Eesti publikule tuttav – „Veepiisad tulistel kividel“, „Bassein“, „Kodus“ jt. Intellektuaalne režissöör Ozon armastab tegelda piiripealsega, oma lood punub ta alati osavalt. Sedapuhku põimib ta draamas seisundid ja olukorrad, mis teineteist justkui välistaksid: lähedase kaotus, hoolitsus ja Ozonile omaselt, seksuaalsed piirialad. Prantsuse filmiauhinna Césari jagamisel nomineeriti Davidi kehastanud Romain Duris parima meesosatäitja kategoorias, režissöör Ozon pärjati San Sebastiani filmifestivalil. Mängivad ka Anais Demoustier, Raphael Personnaz jt.

Prantsuse, 2014 Draama
Režissöör: François Ozon, osades: Roman Duris, Aurore Clément jt

Esmaspäeval, 31. detsembril saab vana aasta ETV2 vahendusel õhtusse saata kell 21.30 algava filmiga “Callas, Kennedy, Onassis. Ühe kuninga kaks kuningannat”

Callas, Kennedy, Onassis: deux reines pour un roi

Philippe Kohly aimefilm (valminud aastal 2017) räägib kahest kuulsast kreeklasest ja ühest ameeriklasest, kellest said juba oma eluajal müütilised legendid. Nad olid esimesi avaliku elu tegelasi, keda tutvustas massimeedia, mis sündis 50 aastat tagasi koos nende tuntusega. Kõik kolm pakkusid avalikkusele tohutut ja raugematut huvi. Miks see nii oli? Film lubab vaatajal pilgu heita neile kõigile ja ka nende armukolmnurgale.

Prantsuse, 2017

Prantsuse kultuurisügis 2020

Prantsuse kultuuri sügissaak tuleb rikkalikult värvikirev! Koostöös heade sõprade ja partneritega pakub Prantsuse Instituut põnevat, vaheldusrikast kultuuriprogrammi filmist näitusteni, kirjandusest muusikani. Kava täieneb pidevalt.   FILM Prantsuse filmiõhtud ETV2-s. Koostöös...

Loe edasi

arhitektuurBocuse d'OrdžässFilmFotograafiagastronoomiakeelekohvikKinokirjanduskontsertkunstmuuseumMuusikaNäitusprantsuse keelprantsuse keele kohvikPrantsuse kultuurprantsuse kultuurisügisTeater