Patric Chiha film “Si c’était de l’Amour” Baltoscandalil

Festival Baltoscandal

4. Juuli 2020

Rakvere

1.-4. juulil 2020 Rakveres toimuva teatrifestivali Baltoscandal kavas on ka Patric Chiha film “Si c’était de l’Amour” Gisèle Vienne’i eepilisest tantsulavastusest”. Linastused toimuvad 4. juulil kell 14.00 ja 19.45. Toetab Prantsuse Instituut Eestis.

 

Viisteist erineva päritolu ja taustaga noort tantsijat on tuuril Gisèle Vienne’i eepilise tantsulavastusega „Crowd”, mis uurib 90ndate reivimaastikku. Teatrist teatrisse käies muutuvad inimeste intiimsemadki suhted ja seeläbi ka lavastus. On see lavailm, mis mürgitab päriselu – või vastupidi? Häiriv rännak, mis uurib meie öid, meie pidusid, meie armastusi.

Patric Chiha on ungari ja liibanoni juurtega austria filmirežissöör. Ta sündis 1975. aastal Viinis. Ta õppis moedisaini Pariisi kunstikoolis Duperré ja monteerimist Brüsseli filmikoolis INSAS. Seejärel lavastas ta mitmeid lühi- ja dokumentaalfilme („Home”, „Where Is The Head of The Prison?”, „The Gentlemen”), mis valiti paljudele filmifestivalidele. 2009. aastal lavastas ta peaosas Béatrice Dallega oma esimese täispika filmi „Domain”, mis valiti osalema Veneetsia filmifestivalile. Järgmiseks linastusid filmid „Boys Like Us” (2014) ning kaks dokumentaalfilmi: „Brothers of The Night” (2016) ja „If it Were Love” (2019), mis mõlemad valiti Berliini filmifestivalile. Praegu töötab ta oma uue mängufilmiga „The Beast in The Jungle”.

 

Si c’était de l’Amour

Režissöör: Patric Chiha
Operaator: Jordane Chouzenoux
Montaaž: Anna Riche
Heli: Pierre Bompy
Helimontaaž ja -töötlus: Mikaël Barre
Värvitöötlus: Gadiel Bendelac
Administratsioon: Yann Pichot
Tegevprodutsent: Katia Khazak
Produtsent: Charlotte Vincent (Aurora Films)
Põhineb Gisèle Vienne’i lavastusel „Crowd”
Osalejad: Philip Berlin, Marine Chesnais, Kerstin Daley-Baradel, Sylvain Decloitre, Sophie Demeyer,
Vincent Dupuy, Massimo Fusco, Nuria Guiu Sagarra, Rehin Hollant, Antoine Horde, Georges Labbat,
Oskar Landström, Theo Livesey, Louise Perming, Katia Petrowick, Richard Pierre, Anja Röttgerkamp,
Jonathan Schatz, Gisèle Vienne, Henrietta Wallberg, Tyra Wigg
Linastusi Baltoscandalil toetab Prantsuse Instituut Eestis
Film on inglise, prantsuse ja rootsi keeles, eestikeelsete subtiitritega
Kestus: 1h 22min

⇒ Linastused 4. juulil 2020 kell 14.00 ja 19.45. PILETID

Loe artiklit teises keeles: Français,

7. Artishoki biennaal – Marc Leschelier

18. November 2020 / 6. Detsember 2020

7. Artishoki biennaali raames esitleb 25. novembril kell 18 enda teost "Must mört" prantsuse kunstnik Marc Leschelier. Esmaesitlus leiab aset Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35). Tegu on 10-päevasest kunstiteoste avamiste seeriast kaheksanda sündmusega. Toetab Prantsuse Instituut...

Loe edasi

Jean Arnaud’ isikunäitus “Servale”

21. November 2020 / 16. Veebruar 2021

Prantsuse kunstniku Jean Arnaud' isikunäitus on avatud Tartu Ülikoolis (Jakobi 2) 21.11.2020-16.02.2021. Näitusel kujutab kunstnik kaht kadunud puud, üht Eestis, teist Prantsusmaal, mille lugu on teda tugevalt mõjutanud. Näituse on korraldanud Sara Bédard-Goulet loomingu- ja teadusprojekti...

Loe edasi

Jean ArnaudNäitusTartu Ülikool