7. Artishoki biennaal – Marc Leschelier

Tallinn

18. November 2020 / 6. Detsember 2020

7. Artishoki biennaali raames esitleb 25. novembril kell 18 enda teost “Must mört” prantsuse kunstnik Marc Leschelier. Esmaesitlus leiab aset Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst 35). 27. novembrist kuni 6. detsembrini on Kai Kunstikeskuses avatud ühisnäitus. Toetab Prantsuse Instituut Eestis.
 

Marc Leschelier 

Marc Leschelier (1984) on arhitekt ja õppejõud. Ta elab ja töötab Pariisis. Tema looming uurib läbi vahetu tegevuse spontaanselt kujuneva arhitektuuri võimalusi. Lükates alustuseks ümber ehitamise kui ratsionaalse ettevõtmise, keskendub tema looming elementaarsele, instinktiivsele ja irratsionaalsele ehitamispraktikale, mille eesmärgiks on arhitektuurse projekti ümber mõtestamine.
 
Marci teose avamine EKKM-s: https://fb.me/e/3CTHnqPkD
 

Artishoki biennaal

Artishoki biennaal on toimunud alates 2008. aastast ning seda defineerib eksperimentaalne näituseformaat, mis ühendab jagatud platvormil kunstnikke ja kirjutajaid ning katsetab nende omavaheliste suhetega. Näitusest on kutsutud osa võtma 10 kunstnikku ning kümnest uuest teostest kutsutud kirjutama kümme kirjutajat.
 
2020. aasta Artishoki biennaali pealkirjaga “KOOPIA” kureerivad Laura Linsi ja Roland Reemaa. Kuraatorite eesmärgiks on innovatiivsuse iha kõrval taaselustada arutelu eeskuju võtmisest, matkimisest, jäljendamisest ja kopeerimisest. “Kas ülistades originaalsust ja unikaalsust, pole mitte ebaõiglaselt kõrvale jäetud järeletegemise potentsiaal?” küsivad kuraatorid.
 
Kümnel järjestikusel õhtul, 18. kuni 27. novembril toimuvad teoste esmaesitlused eri paikades Tallinna linnaruumis ning 27. novembril avatakse ühisnäitus Kai kunstikeskuses, mida saab külastada kuni 6. detsembrini (Peetri 12, Noblessner, Tallinn).
 
Korraldajad paluvad kõigil biennaali üritustel järgida 2+2 reeglit ja kanda maske. Sisetingimustes toimuvatel üritustel hoitakse kinni erinevatele ruumidele kehtestatud täituvuse piirangutest.
Loe artiklit teises keeles: Français,

“Kodu ja rahu” Dokfoto Keskuses – Emmanuel Tussore, Anton Ivanov, Alexander Vasilyev

4. Detsember 2020 / 28. Veebruar 2021

04.12.2020 - 28.02.2021 on Dokfoto Keskuses avatud näitus "Kodu ja rahu" Süüria sõja temaatikal, mis paneb kokku kõlama kolme kunstniku teosed. Nende seas on eksponeeritud prantsuse kunstniku Emmanuel Tussore'i Aleppo seebist modelleritud installatsioon. Näitust toetab Prantsus Instituut...

Loe edasi

Aleppo seepEmmanuel TussoreJuhan Kuusi Dokfoto KeskusKodu ja rahuNäitus

Jean Arnaud’ isikunäitus “Servale”

21. November 2020 / 16. Veebruar 2021

Prantsuse kunstniku Jean Arnaud' isikunäitus on avatud Tartu Ülikoolis (Jakobi 2) 21.11.2020-16.02.2021. Näitusel kujutab kunstnik kaht kadunud puud, üht Eestis, teist Prantsusmaal, mille lugu on teda tugevalt mõjutanud. Näituse on korraldanud Sara Bédard-Goulet loomingu- ja teadusprojekti...

Loe edasi

Jean ArnaudNäitusTartu Ülikool