André Bretoni “Sürrealismi manifestide” esitlus

Raamatupood Puänt

14. Veebruar 2020

Telliskivi 60a/1

Tallinn

14. veebruaril algusega kell 17 esitleb Tallinna Ülikooli kirjastus raamatukaupluses Puänt André Bretoni “Sürrealismi manifeste”. Olete oodatud!

André Breton (1896–1966) oli prantsuse luuletaja ja mõtleja, sürrealistliku liikumise võtmefiguur. Tema panus kahe maailmasõja vahelise avangardistliku plahvatuse käigushoidmisse ning selle järellainetuste suunamisse ja süstemaatilisse analüüsi on märkimisväärne. Olgugi et eluajal pidas autor ennast ennekõike luuletajaks, on ta ajalukku läinud pigem sürrealistliku liikumise esiteoreetiku ja organisaatorina. Siinne tekstivalimik annab sissevaate sürrealismi kui kirjandusliku, kunstilise ja (elu)filosoofilise liikumise ajalukku, kinkides lugejaile nõnda vähemasti ühe mustri, mille abil mõista möödunud aastasaja esimese poole mõtte- ja ajaloolisi hoovusi. Ent miks mitte ka käesoleva momendi sürrealistlikku iseloomu, juurestikku.

Raamat koosneb Bretoni kirjutatud sürrealismi manifestide tõlkeist ning nende tähtsust eesti kontekstis põhjendavast Kristjan Haljaku järelsõnast.
Vestlevad tõlkija Kristjan Haljak ja toimetaja Kaia Sisask. 

Raamatukaupluses Püant 14. veebruaril kell 17!

Kõik on oodatud!

Korraldab Tallinna Ülikooli kirjastus.
Raamatu ilmumist on toetanud Prantsuse Instituut.Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Seoses eriolukorra lõppemisega võivad individuaaltunnid alates mai lõpust Prantsuse Instituudis soovi korral kohapeal jätkuda. - Prantsuse Instituut töötab praegu välja tunniplaani...

Loe edasi