Album “Iris extatis” Daphné-lt

Daphné on kindlasti oma põlvkonna üks säravamaid kaasaegseid prantsuse lauljaid. Tema esimest albumit, 2005. aastal ilmunud “Émeraudes”-i, saatis väga suur edu ning ta on sest ajast saati olnud muusikakriitikute suurenenud tähelepanu all.

2007. aastal võitis ta Constantin Price’i muusikaauhinna parima plaadi eest, seejärel 2008. aastal sai Cristal Globes’i muusikagalal parima lauluesitaja tiitli ning teda valiti maineka muusikaorganisatsiooni Académie Charles-Cros üheks lemmikartistiks. Kriitikud näevad temas prantsuskeelse muusika edendajat ning ehtprantslasliku stiili kandjat.

Täna pakume Teile meediakogu Culturethèque veebikeskkonna vahendusel võimalust tutvuda tema uusima albumiga “Iris extatis”.   

Igal laulul siin on oma võlu ja sõnum : näiteks lugu “Ultraviolet” on sotsiaalne üleskutse samas kui “L’amour” on doos klassikalist romantikat ning “Supercalifragilis” on emotsiaalselt laetud jutustus, kus laulja avaldab kuulajale enda erinevaid tahke. Antud albumit iseloomustab suur vahelduvus, erinevad stiilid ja kordumatud meloodiad ning laulja selge väljendusvabadus.

Vokaalosade eeskujul on ka instrumentaalsed osad väga originaalsed – tänu “dirigendi” Édith Fambuena panusele, kes kaasas loomingusse väga palju erinevaid pille, nagu sitar, jaapani koto, maroko lauto, harf ning vahelduvatele rütmidele ja biitidele deep house’i elementideni välja.   

Lõpetuseks saab öelda, et tegemist on väga õnnestunud plaadiga, mida kriitikud on ühehäälselt kiitnud. Kui Teil ei jätku aega terve albumi läbikuulamiseks ning soovite eelnevalt tutvust teha Daphné loomingu ja erilise häälega, soovitame võib olla esmalt kuulata tema singlit “Faites à l’envers” mille leiate samuti Culturethèque-ist.

 

Loe artiklit teises keeles: Français, English,

Hämmastav, hullumeelne ja eksentriline!

17. august 2018

Hämmastav, hullumeelne ja eksentriline! Need on tavaliselt iseloomustused, mis Caravan Palace’i puhul kõige esimesena huulile tulevad. Hämmastav kõigepealt oma pöörase edu poolest - Prantsusmaal said nad kuulsaks kohe pärast esimese samanimelise albumi ilmumist, seejärel saatis edu neid...

Loe edasi