À TROIS. Muusika- ja veiniõhtud frankofiilidele Ääsmäe ja Järlepa mõisates

29. Veebruar 2020 / 1. Märts 2020

Järlepa mõis Ääsmäe mõis

Järlepa ja Ääsmäe mõisad ootavad prantsuse keele ja kultuuri sõpru muusika- ja veiniõhtutele!

Kaheks õhtuks avavad külastajatele oma uksed Tallinna-lähedased eramõisad Järlepas ja Ääsmäel. Prantsuse muusikale ja veinile pühendatud kultuuriõhtud mõisakodudes on kantud euroopalike muusikasalongide vaimust – kummalegi õhtule läheb müüki vaid 40 piletit, mille hinnas sisaldub esimene pokaal punast või valget Rhône’i oru veini Grignani lossi maadelt ning prantsusepärane suupiste.

MIKKO PERKOLA – viola da gamba – on Soome muusik, feminist, pereisa, õppinud vioola- ja viola da gamba-mängu Sibeliuse Akadeemias ning Haagi Kuninglikus Kontservatooriumis. Perkola on esinenud ning salvestanud maailmakuulsate barokkansamblitega nagu Phantasm või Les Talens Lyriques, aga ka näiteks Soome UMO Jazz Orchestraga. Perkola ühised salvestused nimeka Soome klavessinisti Aapo Häkkineniga (J. S. Bachi gambasonaatid, Naxos 2008 ning François Couperini gambasonaadid, Naxos 2011) on pälvinud hulgaliselt rahvusvahelise kriitikaskeene kiidusõnu. Gambakonsordi Phantasm ridades on Perkola pälvinud Gamophone’i auhinna (2017). Lisaks laulab ja loob Mikko muusikat Soome ansamblis Tekijä Tuntematon ning tegeleb oma kodumaal meelsasti ka eksperimentaalsete ja sotsiaalsete projektidega.

Mikko Perkolaga koos astuvad lavale Eesti ansambel Floridante liikmed SAALE FISCHER (klavessiin) ja VILLU VIHERMÄE (viola da gamba).

Kava

Kell 18:00 avame uksed
Kell 18:30 tutvustab oma Prantsuse veinide valikut Le Vignoble veinimaja omanik ja õppejõud Rünno Lumiste. Oma lemmikveine on võimalik koju kaasa osta.
Kell 19:00 algab kontsert Prantsuse päikesekuningas Louis XIV õukonna heliloojate muusikaga. Kõlavad haruldased barokiaja pillide koopiad viola da gamba ning klavessiin. Kava kestus on ca 1h, sellele lisandub vaheaeg.

Ääsmäe mõisas 29. veebruaril 2020 algusega kell 18 PILETID
Järlepa mõisas 1. märtsil 2020 algusega kell 18
PILETID

 

Prantsuse filmid ja sarjad Netflixis

Kes on ühtviisi nii Netflixi kui ka prantsuse keele sõber, võib leida midagi meelepärast järgnevate filmide ja sarjade hulgast, kus on nii draamat kui ka komöödiat.   Iris Režissöör: Jalil Lespert, triller (2016) Rikka pankuri Antoine Doriot naine Iris kaob keset Pariisi. Max,...

Loe edasi

filmidNetflixsarjad

Arhitektuurimuuseum: Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni ja Benoît Peetersi arhitektuurikoomiksid

18. Juuni 2020 / 8. November 2020

Kui 2020 on Eestis digikultuuriaasta, siis Prantsusmaal on see pühendatud koomiksitele, prantsuse kultuuri olulisele osale. Koomiksikultuur jõuab tänavu täies hiilguses ka eesti publiku ette - Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub tutvuma näitusega “Urbatekt varjatud maailmas. François Schuiteni...

Loe edasi

arhitektuurBenoît PeetersEesti ArhitektuurimuuseumFrançois Schuitengraafiline romaankoomiksikunst

Info Prantsuse Instituudi õpilastele ja külastajatele

Info täieneb vastavalt olukorra muutumisele ja valitsuse otsustele:   Prantsuse keele kursused kohapeal - Alates juunist pakub Prantsuse Instituut suviseid intensiivkursusi, mis toimuvad kohapeal väikestes gruppides, järgides ohutus- ja hügieeninõudeid. - Soovi korral...

Loe edasi