Prantsuse keelpillikvartett Quatuor Tana esineb Eestis

18. Märts 2017 / 19. Märts 2017

Prantsuse keelpillikvartett Quatuor Tana esineb 18. märtsil Tartus ja 19. märtsil Tallinnas

Prantsuse Instituudi ja Eesti Kontserdi koostöös esineb Eestis kontserdisarja „Pihtimused. Šostakovitš“ raames prantsuse tipp-keelpillikvartett Quatuor Tana.

Kontserdid toimuvad 18. märtsil kell 19.00 Vanemuise kontserdisaalis Tartus ja 19. märtsil kell 17.00 Kultuurikatlas Tallinnas

Noorema põlvkonna tipp-keelpillikvartett, arvukaid auhindu võitnud Tana Kvartett on hinnatud värskete, klassikalist ning eksperimentaalset põimivate kavade, suurepärase mängutaseme, ennekõike aga isikupärase ja vaba lähenemise poolest kõiges, mida ette võetakse.

Ansambel oli moodustatud 2010. aastal kaasaegse repertuaari edendamiseks. Nüüd ei sea Tana kvartett endale enam repertuaari valikul piire ja esitab sageli kaasaegsete tööde kõrval ka klassikalist muusikat. Prantsuse ansambel kasutab edukalt uusi tehnoloogiaid ja esimesena maailmas hakkas esinema hübriidkapitaliinstrumentidel nii akustiliste kui ka elektrooniliste võimalustega. 2016. aastal ilmus Quatuori viimane album "Shadows".

Ansambel on esinenud prestiižsetel lavadel üle maailma, sh Wigmore Hall Londonis, Pariisi Filharmoonia, Barcelona Palau de la Musica, Brüsseli BOZAR, Louvre’i auditoorium. Lisatähelepanu on nad pälvinud iPadide kasutamisega nootidena ning esitustega elektroonilistel hübriidpilllidel.

Nüüd saabub maailmatuntud kvartett ka Eestisse, kus on plaanis anda kaks kontserti: üks Tallinnas ja teine Tartus. 

 

Piletid 10 ja 15 eurot.

Kavas Tallinnas:
Turina. ”Oracion del Torero”
Šostakovitš. Keelpillikvartett nr 14
Bartók. Keelpillikvartett nr 4
Bedrossian. ”Tracé d’Ombres”
Kontserdi juhatab sisse David Vseviov
P 19.03.2017 17:00  Kultuurikatel, Tallinn

Kavas Tartus:
Turina. ”Oracion del Torero”
Debussy. Keelpillikvartett g-moll
Šostakovitš. Keelpillikvartett nr 14
Ligeti. Keelpillikvartett nr 1
L 18. märts 2017 kell 19 Vanemuise kontserdimaja

Loe artiklit teises keeles: English, Русский,

Näitus “Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis” jõuab Eestisse!

12. Oktoober 2018 / 3. Veebruar 2019 - Tallinn

12. oktoobrist 2018 - 03. veebruarini 2019 on Kumu kunstimuuseumi suures saalis Eesti, Läti ja Leedu 100. sünnipäevale pühendatud suurnäitus "Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis". Näitus oli 10. aprillist - 15. juulini üleval Pariisis mainekas  Orsay Muuseumis prantsuskeelsena...

Loe edasi

kunst