Prantsuse jazziduo Rhizottome’i kontserdid Tallinnas, Tartus ja Viljandis

3. Märts 2017 / 7. Märts 2017

Philly Joes jazzclub, Tallinn Pärismusmuusika, Ait Viljandi Eesti Rahva Muuseum, Tartu

Pärimusmuusika sugemetega prantsuse jazziduo Rhizottome avab Frankofoonia kuu ja ootab teid kontserditele Tallinnas, Viljandis ja Tartus.

Prantsuse pärimusmuusika sugemetega mõnus jazziduo Rhizottome avab Frankofoonia kuu üritused ja annab kontserdid Tallinnas, Viljandis ja Tartus. Olge koha!

  • reedel, 3. märtsil kell 19.00 Tallinnas Philly Joes' jazziklubis. Kohtiu on piiratud arv, kiirustege!
  • laupäeval, 4. märtsil kell 19.00 Pärismusmuusika Aidas Viljandis. 
  • teisipäeval, 7. märtsil kell 19.00 Eesti Rahva Muuseumis Tartus.

Duo Rhizottome Prantsusmaalt pakub ergutavat ja väljakutsuvat live etteastet, mis võib transformeeruda tõeliseks tantsupeoks. Nimi Rhizottome tuleb vanast prantsusekeelsest sõnast, mis tähendab juurelõikajat. Duo mängib pärimusmuusikaainelisi lugusid, laiendades nende traditsioonilisi piire ning tõugates neid improviseeritud lendudele. Armelle Dousset’ ja Matthieu Metzger’ akordioni ja saksofoni ilmekad dialoogid ulatuvad harmoonilisest vestlusest reljeefsete kujunditeni. Nende muusika on tundlik, kuid samas väga energiline, hüpates aeg-ajalt pehmelt lainelt kaootilistele viisidele.

Duo sündis aastal 2008. Alguses mängisid muusikud tänavatel ning pidudel repertuaari, mis põhines neo-traditsioonilistel lugudel ja klassikalistel meloodiatel nagu Rameau, Telemann, Schubert jt. Juurtest alustati vaid selleks, et luua midagi uut. Aastatega on duol kujunenud oma isikupärane repertuaar, mida nad esitavad kontserdisaalides ja festivalidel. Armelle Dousset’ ja Matthieu Metzger’ on salvestanud kaks albumit, mille väljaandjaks on NoMadMusic.

Rhizottome on esinenud Prantsusmaal, Itaalias, Portugalis, Belgias, Jaapanis ja Koreas. Nende 2017. aasta märtsiturnee on osa Frankofoonia kuust, mille jooksul muusikud annavad kontserte Soomes, Eestis, Lätis, Leedus ning Valgevenes.

 

Täname: Jazzkaar, ERM, Vapaat Äänet, Adami & Sacem

Loe artiklit teises keeles: Français, English, Русский,

Näitus “Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis” jõuab Eestisse!

12. Oktoober 2018 / 3. Veebruar 2019 - Tallinn

12. oktoobrist 2018 - 03. veebruarini 2019 on Kumu kunstimuuseumi suures saalis Eesti, Läti ja Leedu 100. sünnipäevale pühendatud suurnäitus "Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis". Näitus oli 10. aprillist - 15. juulini üleval Pariisis mainekas  Orsay Muuseumis prantsuskeelsena...

Loe edasi

kunst